Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2400 Literes akváriumba miket...

2400 Literes akváriumba miket ajánlotok?

Figyelt kérdés

Van egy 2400 literes akváriumom, 3-4 hónapja megy üresen. (Szeptember 12 óta)

Csak ajzat van benne -gránit örlemény- és néhány nagyobb kő.

Milyen növényeket, és milyen halakat ajánlotok? (Nem guppi meg ilyenek..) Hanem valami igényesebb halak, amik nem vesznek el egy ekkora akváriumban.


Növényeknél ezekre gondoltam, csak ezek nagyon kicsik, és üres lenne tőlük az akvárium.


-Limnophila Aquatica

-Rotala wallichii

-Vallisneria Spiralis Tiger

-Anubias Barteri var. Caladiifolia XL


Halaknál pedig, kifejlett cápaharcsa, egy pár legalább, máson még nem gondolkoztam.


Ti miket ajánlotok, növényeket és halakat is!


2015. dec. 19. 20:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ez szép nagy akvárium, te hol férsz el mellette ?
2015. dec. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Elnézést hogy én se adok értelmes választ, de hogy fogod berakni a növényeket? Búvárfelszerelésben?
2015. dec. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Az akvárium, egy fal a konyha és a nappali között, ugy férünk el tőle, nem a szoba közepén van.


Van egy hosszú fém bot, aminek a vége olyan mint egy rák olló, és ha a végét meghúzom szorít, ha nem akkor elenged. Ez hozzá van, ha a halak valamit átrendeznének visszarendezzem. Berendezni is ezzel tervezem. Esetleg mostmár kaphatok ötleteket is?

2015. dec. 19. 21:14
 4/20 anonim válasza:
hello előbb ird le hogy milyen a világításod
2015. dec. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
akkor már tudnék ajánlani pár növényt
2015. dec. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 elwera ***** válasza:
A hólyagos vizikehely másfél méterre biztos megnő, nekem voltak olyan nagy szálak régen. Az anubias gigantea magassága 110 cm, az is jó lenne bele. Egyiknek sem kell sok fény.
2015. dec. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem meghirdethetnéd valahol az interneten, hogy befogadsz nagytestű halakat, amelyeket mások jóhiszeműen megvettek, aztán a normális méretű akváriumokat (még a pár száz litereseket is) gyorsan kinőtték és nem tudnak vele mit kezdeni, mivel nem sokaknak van megfelelő méretű helye a tartásukra, állatkertek és állatkereskedések pedig nem fogadják be, így sokuk a csatornában végzi. Ezzel nem csak a halak életét menthetnéd meg de nagyon olcsón (vagy akár ingyen) is juthatnál hozzájuk.

2015. dec. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Kifejlett cápaharcsa???

Tudod, hogy az egy 1 méteres ragadozó? Nem sok halat lehetne mellette tartani...



[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2015. dec. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Még annyi, hogy ha már a harcsákról esett szó, (mivel én egyértelműen afrikai sügéreket tartanék) természetesen afrikai harcsákból is vannak nagyon impozáns fajták, nem keverném ázsiai halakkal.

2015. dec. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Amúgy ami a növényeket illeti, a botod, meg az állandó visszarendezés kevés lesz! :)

De majd rájössz, ha elolvasol pár cikket a sügik viselkedéséről.

Kőhöz kötözni, körbebarikádozni, stb, mindent be kell vetni.

Egyébként az afrikai tavak nem a dús növényzetükről híresek, szóval nem kell túlaggódni, túl sok növény amúgy se kell bele.


Ezzel együtt még mindig egyértelmű az afrikai sügik választása.

A legszebb halak, majdnem annyira színesek, mint a tengeriek, kicsit agresszívak, de akkora helyen már megfelelő territóriumokat ki tudnak alakítani.

Ráadásul bírják a magyar csapvizet, szemben mondjuk a dél-amerikai halakkal. (pl diszkoszos akvárium, ami a méretet tekintve szintén jó választás lenne, csak ott külön történet a víz lágyítása).


https://www.youtube.com/results?search_query=malawi+lake+aqu..


https://www.youtube.com/results?search_query=lake+victoria+c..


https://www.youtube.com/results?search_query=lake+tanganyika..

2015. dec. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!