Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » NAGYON FONTOS! Tegnap kaptam...

Dvorr kérdése:

NAGYON FONTOS! Tegnap kaptam egy aqua dragobs szettet és csapvizet engedtem egy befőttes üvegbe beleszórtam a petéket és most várok. Szabad csapvizet engedni vizüknek e? Akinek van vagy csak tud erről kérem segítsen.

Figyelt kérdés
Aqua dragons

2015. dec. 25. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:
En ugy tudom hogy ásványvizbe kell rakni
2015. dec. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
most már nem mindegy?
2015. dec. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha minden igaz, ezek a sórákok petéi, amelyeket az akvarisztikában is használnak, mivel a frissen kelt lárvák, remek ivadéktápok. Ezeket a következő módon keltheted ki: fogsz egy edényt, abba raksz vizet, amelyben feloldasz kb. egy evőkanál asztali sót (a jódozott sokak szerint nem megfelelő), veszel egy akvarisztikai légpumpát és porlasztókövet, ami az oxigént biztosítja. Belerakod a petéket és elkezdesz levegőztetni. Ha minden jól megy, pár nap múlva láthatod, hogy nagyon apró állatok úszkálnak benne. Ekkor elkezdheted őket etetni, kaját azt úgy tudom, adtak hozzájuk, de amúgy lebegő zöldalgákkal táplálkoznak. Ha szeretnéd, hogy felnőjenek, akkor rakd őket egy nagyobb (pár literes) edénybe és nem árt, ha néha cseréled a vizük egy részét.

Sok sikert és kellemes ünnepeket!

2015. dec. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, hogy literenként egy evőkanálnyi sóra van szükség.
2015. dec. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Platypus ***** válasza:
Az aqua dragons szettet nem ismerem, de ha ugyanúgy működik, mint a water monkeys, akkor lehet hogy nincs gond. Sima csapvízzel töltöd fel az edényt, az első zacskóban benne van a só meg némi pete. A következőben még több pete meg kaja. De ha nem is pont így vannak a zacskók, ha betartod a használati utasítást, akkor működni fog. Semmi spéci víz nem kell hozzá, minden benne van a szettben, a só is. Ha csak petés zacskót döntöttél bele, akkor van egy rossz hírem, valszeg kinyírtad őket.
2015. dec. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!