Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S. O. S. ammonia?

S. O. S. ammonia?

Figyelt kérdés
4kb 10cm diszkoszom van, 120l akvariumban, kb tavaszra lesz kesz a nagy 500les. Most 2hete h telepitettem az akvariumot, elotte jaratva volt 3hetig. Multhet kozepen eszrevettem hogy egyiknek csak az egyik kopoktyuja mozog, azt mondta a tenyeszto akitol vettuk hogy ammonia, sera toxivec-el kezeltem le a vizet es csiltam egy reszleges cseret, a tegnap este megint csak egyik kopoltyuja mozgott ugyanannak a halnak. Ma megint csinaltam egy reszleges cseret 30l vizet szinten toxivec-el kezeltem, nem akarom karacsonykor hivogatni a tenyesztot SOS. A csere utan megint minden rendben volt.

2015. dec. 26. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Cserelj sűrűbben vizet
2015. dec. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
De mindig csak keveset
2015. dec. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy "le vannak maradva" a szűrőbaktériumok, és nem tudtak ennyi idő alatt elszaporodni. A 3 hétben volt valami bomló szerves anyag a vízben, ami táplálékul szolgált volna nekik?

Mert ha nem , akkor ez is elképzelhető.

Akkor 1-2 héten belül rendeződhet a dolog.


Ha pár hét múlva is lesznek ilyen tünetek, akkor ha óránként cserélsz vizet, az se lesz elég. Nem érik meg a tavaszt.


Őszintén szólva elég nagy f-ság volt 120 literbe diszkoszokat rakni. Pisztolyt tartottak a fejedhez, hogy ne várd meg vele a tavaszt?


Milyen szűrővel szűrsz?

2015. dec. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A 3het 3dik heteben voltak benne pancelosharcsak es algaevo, voltak eterve, es starter bakteriumfiola volt teve a vizbe. Egyszer jottek a diszkoszok, majd a vegleges dontes a nagy akavriumra valo befektetesre. Hidor belso szuro, 200< ir a dobozon.
2015. dec. 26. 17:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Tehát akkor a diszkoszokon kívül még vannak benne halak.

Nem lesz elég a szűrő. Hiába a nagy vízforgatás, fél liter sincs a szűrőtérfogat.

2015. dec. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja, belső szűrő 4x 10 cm diszkoszhoz meg egy csapat páncélosharcsához lószar. Diszkoszhoz alapból nagyon sűrű vízcserét szoktak ajánlani a szakik. Ezzel a felállással én napi 30 liter vízcserét javasolnék, tovább egy külső szűrő és egy vízteszt készlet (de legalább ammónia, nitrit, nitrát teszt) beszerzését.

Ha ammóniagond van, cserélhetsz akár napi 2x is 30 litert.


Őszintén, jobb lett volna várni a diszkoszokkal tavaszig.

2015. dec. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Aki elad 120 literbe diszkoszt az nem tenyésztő, az csak egy haszonéhes dilettáns halszaporító. Azokból már nem lesz normális hal, csúnya csökött halak lesznek életük végéig. Hány fokon tartod őket?
2015. dec. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha aktiv szennel szurnek javitana?
2015. dec. 28. 17:26
 9/9 A kérdező kommentje:
28 fok. Nem kerdojelezem meg a szakertelmet, lattam milyen halak mentek ki a kezebol es milyen tenyesparokat hozott letre...
2015. dec. 28. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!