Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor kell az ozmókészülékben...

Mikor kell az ozmókészülékben szűrőbetétet és membránt cserélni?

Figyelt kérdés
2015. dec. 26. 16:03
 1/2 elwera ***** válasza:

Attól is függ, hogy mennyit használod, hogy napi szinten, vagy csak 5 naponta termesz vele 30 liter vizet egy hordóba.


Vegyél egy neptun vízkeménység tesztet, abból a 2 folyadékot használd, mérd meg vele hogy hány NK-s a víz, és ha több mint ami neked kell, akkor cserélhetsz benne szűrőbetétet.


Pl tegyük fel, hogy alapból 21 nk-s a csapvized.

Az ozmo szűrődból kijövő víz 1 nk (mivel 0 nk-t nem tudsz mérni).

Fél év elteltével viszont eltömődnek a szűrőbetétek, tele lesznek sárral, és akkor már olyan 8 nk-t fogy mérni. Van az ozmo szűrőn egy kis csap is, amit heti egyszer érdemes megnyitni így egy erős vízsugár átmossa kicsit a szűrőjét, kijön belőle egy kis sár.

De 1 év mulva már lehet hogy 12-15 nk-t fogsz mérni, és akkor már eljutsz odáig, hogy tényleg cserélni kéne benne a betéteket.


Van benne egy papírszűrő, ami olcsóbb, és ha azt pár havonta kicseréled, akkor a membránt meg védheted vele, hogy azt sokáig ne kelljen lecserélni.



Én amúgy nem foglalkozom az egésszel, már vagy másfél éve nem cseréltem rajta semmit, utoljára mértem asszem 10 nk volt, azt sem tudom már mikor mértem, de még a tengeri akváriumot azzal csinálom, még mindig és a halak nem döglöttek meg tőle, korallok sem. Szóval amik megvannak régóta azok megvannak most is, hiába lett keményebb a vizük, de azért tervezem, hogy valamikor majd kicserélem a szűrőbetéteket. Sajnáltam rá a pénzt, hát nem tudom mennyire muszáj. Régebben volt egy másik ozmom és az is legalább 2 évig ment. A vége felé többször megjelent a ciano alga, illetve még talán barna alga. Amikor kicseréltem az egészet, hát én vettem egy új ozmot, mert a régihez nem kaptam betéteket, akkor alábbhagyott az algásodás.

2015. dec. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2015. dec. 27. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!