Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gurámi nyitott akváriumba?

Gurámi nyitott akváriumba?

Figyelt kérdés
Hogy is van ez akkor? A felnőtt egyedek megfázhatnak, vagy ez csak a kishalaknál fordul elő amíg ki nem fejlődik a labirintszerv rendesen? Felnőtt hal megfázhat hogyha a szoba levegő hőmérséklete kb 5 fokkal alacsonyabb mint az akvárium vízhő?

2015. dec. 26. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok. Imádom a nyitott akváriumokat de félek, hogy a mézgurámi megfázna. Mindenki mást mond ezzel kapcsolatban, valaki azt mondja, a felnőtt egyed is megfázhat valaki meg azt, hogy csak a fiatal példányoknál kell vigyázni...
2015. dec. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem szerencsés, jobb lefedni.

5 fok különbségnél simán megfázik, és bele is hal.

2015. dec. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A felnőtt halak is megfázhatnak, ha hideg levegőt lélegeznek be, így inkább jobb, ha lefeded.

Kellemes Ünnepeket!

2015. dec. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, viszont kívánok kellemes ünnepeket minden hozzászólónak.


Talán akkor lehet jobb lenne vágatni üveget "tetőnek", mert nagyon a gurámik felé kacsingatok, mást akármit is nézek mindig oda térek vissza. Csak közben valahogy a nyitott akváriumokat szeretem jobban, egyébként a lámpám elég közel van a vízhez kb 7-8 centire, az nem fűtheti fel annyira az ott lévő levegőt hogy mégse legyen gond?

2015. dec. 26. 21:57
 5/9 anonim válasza:
nekem is kb 5-6 centire van, bár azért vágattam egy plexi lapot . biztos ami biztos alapon
2015. dec. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez a plexi lap jó ötlet, a vastagság mindegy?
2015. dec. 27. 09:08
 7/9 anonim válasza:
nekem a szélén és középen is merevítve van az akváriumom és ezért fel tud feküdni, és nem kell félnem hogy eltöröm vagy bármi. olyan 4-5 mm vastag lehet. egy hátránya van, hogy a vízkő nagyon meglátszik rajta ezért sűrűn takarítom
2015. dec. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem csak hosszanti merevítés van, nem lesz az olyan nehéz hogy ne bírja el mert amikor nyomatok vizcserét van hogy oda rakom rá a vízzel teli 10kilós vödröt és meg se mukkan. :) Na igen a vízkő... hetente kell takarítani
2015. dec. 27. 14:27
 9/9 anonim válasza:
nem a súlya, hanem a hajlékonysága miatt írtam :D de megoldod, ügyes vagy
2015. dec. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!