Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pézsmateknősöknek jók ezek a...

Pézsmateknősöknek jók ezek a feltételek? Kell nekik UV lámpa vagy jó a sima is?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék két pézsmateknőst. Utánaolvastam már a dolognak rendesen, lenne egy 72l-es akváriumom 60*30 alapterület és 40cm magas. Lesz benne nekik egy műszikla mert ugye inkább többet vannak a vízben úgyhogy ez is magasabb fajta lesz. Fekete apró márványzúzalék (3-4mm) aljzat jó nekik? 300l/h-s szűrő jó bele? Világításnak jó egy sima fénycső ami az akváriumtetőben van vagy kell neki UV lámpa is?
2015. dec. 28. 19:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt a kimászót nem ismered, hogy kell beleragasztani?

Mert az jobb lenne.

A szikla az alapterületből sokat elfoglal, a kimászó alatt meg nyílt tér marad.

A 300l/h szerintem nem valami sok.

Az aljzatot nem tudom, de szerintem a vízi teknősök esznek aljzatot a kajával, hogy könnyítsék az emésztést. Ilyen esetben pedig jobb a színezetlen, és nem zúzott, éles szélű aljzat. Hanem mondjuk természetes gyöngykavics.

UV nem kell. A víziek nem igénylik annyira.

Erre a kimászóra gondoltam:

[link]

2015. dec. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
De kell neki is UV lámpa, mint minden más víziteknősnek. Itt egy cikk a terrárium világításáról (bár ez a cikk ékszerteknősökhöz készült, azt nem tudom, hogy a pézsmateknősök bármiben is eltérnek-e ezektől): [link]
2015. dec. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!