Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen egy "tökéletes" brakkvi...

Milyen egy "tökéletes" brakkvizi akvárium?

Figyelt kérdés

Volt már tengeri akváriumom és édesvízi akváriumom is. Mivel jelenleg semmilyen akváriumom sincsen, ezért úgy döntöttem, hogy csinálok egy brakkvizi akváriumot. Utána olvastam pár dolognak, hogy pl: mennyi sót adagoljunk a vízhez, mennyi legyen a víz hőmérséklete, milyen növények kellenek bele... stb.


Viszont elég kevés olyan hal van, amik ilyen vízben élnek. Rákok viszont vannak, tarisznyarák, integetőrák.

Ahogy olvastam ezeknek inkább akvaterráriumot kell berendezni, mint akváriumot.


Most ha én például tarisznyarákot, ezüst cápaharcsát, holdhalat akarok együtt tartani, azt hogyan rendezzem be? Akváriumként vagy akvaterráriumként? Esetleg van olyan csiga, garnéla ami megél a brakkvízben is?



2015. dec. 29. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A tarisznyaráknak kell kimászó, amely akár lehet egy faág vagy kőrakás is. Berendezni olyannak rendezed be, amilyennek akarod, csak ezeknek a halaknak nagy, minimum 500-600 literes akvárium kell, de inkább nagyobb.

2015. dec. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 elwera ***** válasza:

háát igen, a holdhal elég nagy, kisebbek pl Rabló fogasponty, Ajakos gurámi, Dermogenys és Nomorhamphus félcsőrös csuka, Etroplus maculatus, Feketesávos límia, Vitorlás fogasponty, Blackmolly, Zöld gömbhal.


egész pici brakvizes hal a Darázsgéb.


Nekem volt Gymnothorax tile muréna, meg szúnyogírtó fogasponty. A muréna nem bántotta a fogaspontyokat, amik 5-10 centisek voltak, viszont az ugyanakkora méretű fagyasztott halakat úgy elkapta, hogy csak na.


Rákokat szerintem kis gébbel lehetne összerakni, mert mind a kettőnek kell száraz rész, min 1 méter hosszú akvárium, alulra homok, felül néhány nagyobb szikla, amire fel tud mászni a rák is, meg a géb is. https://www.youtube.com/watch?v=B8AnmePhtrw

2015. dec. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Holdhal? Meg cápaharcsa?

Azoknak alapból kéne egy csapatnak 1000 literes akvárium.

Ha ebbe még homokos partszakaszt is akarsz csinálni, (mivel ugye tökéletes brakkvizit akarsz, a többi állatnak meg ez elengedhetetlen) akkor ahhoz mekkora terület kell?

Egy szobányi?

Vagy csinálsz egy fűtött kerti tavat?


Én gébeket tartanék, meg olyan garnélákat (pl pinokkió) aminek nincs ollója.

És élő mangrovét ültetnék.

2015. dec. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 elwera ***** válasza:

Nem biztos, hogy lehet őket együtt tartani. Tegnap néztem gébes videókat és az egyiken megevett egy rákot egy géb.

Bár láttam olyan videót is, ahol rákok mellett ugrált.

2015. dec. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 elwera ***** válasza:
Még a jávai lövőhal jutott eszembe, bár az is nagyra tud nőni, de azokat láttam együtt zöld gömbhallal, csak etetésnél kellett figyelni mert a gömbhal gyorsabban megevett mindent, hogy maradjon kaja a lövőhalaknak is.
2015. dec. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!