Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Algázót mivel etessem?

Algázót mivel etessem?

Figyelt kérdés

2015. dec. 30. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Van több száz fajta. Te melyikre gondolsz? :D
2015. dec. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Na jó általánosságba, amíg kicsik addig bármilyen növényi eredetű jobb minőségű lemezes táp.

pl; sera flora, tetra phyll, jbl spirulina


Idősebb korukra változik táplálkozási szokásuk, onnantól bármelyik fagyasztott táp megfelelő a célra. (mysis,cyclops, dapnia, artemia, fehér szúnyog, vörös plankton)

2015. dec. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A #1-esnek részben igaza van, de én, a rendkívül szemfüles, sasszemű akvarista, egyből kiszúrtam a kulcsszavak közt az anci szócskát, amit egyértelmű utalásnak veszek, hogy az Ancistrus temminckii, vagy nemrég átkeresztelt nevén Ancistrus cirrhosus a szóban forgó hal fajtája! :)


Hát... változó. Minden esetre valami korhadó fa azért biztos ami tuti, legyen az aksiban, ha rágcsálni támad kedve.

Egyébként lehet neki adni főtt, forrázott zöldségeket.

Minél keményebb, annál tovább kell főzni. Pl salátalevelet elég leforrázni.

Lehet neki adni uborka, vagy cukkíni karikát. Kukoricának, vagy borsónak a belsejét.

Sütőtököt, vagy zöld kaliforniai paprikát.

Fiatalabb korban jobban eszik az algákat, meg a zöldségeket. Idősebben az algákat kevésbé, a többi változó. Kiegészítésnek lehet adni tápot, ami nekem bejött, az a sera vipachips nevű terméke.

2015. dec. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen anciról van szó és azért kérdezem mert elkezdte megenni a valisnériámat és szeretném ha ezt abba hagyná
2015. dec. 30. 19:46
 5/7 anonim ***** válasza:

:) Van ilyen!

És igen, változatos növényi étrenddel, jó minőségű táppal leszoktatható róla.


De azért figyelj rá oda! Nem szokásuk egészséges növényt enni! Nehogy valami tápanyaghiány legyen a háttérben, ami miatt betegeskedik, legyengül a növény, esetleg kilyukad, rohad néhol, amitől tápláléknak tekinti a hal!

2015. dec. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
még csak nemrég telepítettem a növényt lehet, hogy nem ált még be?
2015. dec. 30. 20:28
 7/7 Csánig Dávid válasza:
Hello, Nekem van egy kifejlett 2 éves "anci" algevőm. Én alga tablettával értettem 2 napra 1 elég neki. A tabletta kb 300 forint körül vásárolható meg.
2016. jan. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!