Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő vagyok milyen guppit...

Kezdő vagyok milyen guppit vegyek?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok 30l vagy 50literes akváriumban ilyen fajta és mennyi guppit vegyek?

Olyan guppit szeretnék ami szép és könnyű tartani.

A guppi fajták a következőek:

Szivárványos guppi

Vagy

Endler guppi


Ha mind a kettő guppi fajtát lehet tartani mondjuk egy 50literes akváriumban akkor lécci írjátok le.

Ja és ellőre is köszönöm a segítséteket


2016. jan. 1. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindkét guppit tarthatod 50 literes akváriumban. De, ha csak hímeket veszel 30 literesben is 3-4 elvan.

De szűréstől is függ persze:)

Mindkét fajt nem feltétlen érdemes, mert összeívnak.

Ha nőstény is veszel, hímenként 2-t számolj, mert a hímek szeretik üldözni a nőstényeket.

De arra is számíts, hogy akkor szaporulat lesz. Ha nem tudod eladni, elajándékozni vagy leadni a kicsiket a boltban, akkor csak hímeket tarts.

2016. jan. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a nagyon sokat segítettél
2016. jan. 1. 16:53
 3/4 anonim ***** válasza:
30 literbe 3-4 hím szivárványos hím vagy 5-6 db endler hím. 50 literbe 9-10 szivárványos hím és 17-18 endler hím. Vegyesen is rakhatod őket nyugodtan csak ne keverd a nemeket, mert összeívnak. Rakhatsz alájuk valamilyen kezdőknek való garnélát vagy 50 literbe valamilyen törpe cory-t a guppik alá, 5-6 corydoras és 7-8 guppi, egyik talajlakó másik fentebb cikázik. Jól tetted, hogy kérdeztél mielőtt bármihez is hozzáfogtál volna, a legtöbben csak összedobálják a halakat és szerintük az akvárium, aztán ide jönnek sírni, hogy pusztulnak a halaik. Keresgélj, olvasgass sokat. Tájékozódj. Jó halazást! [link]
2016. jan. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Neked is köszi
2016. jan. 2. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!