Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrő házilag/gyári?

Külső szűrő házilag/gyári?

Figyelt kérdés

[link]

Ezen a képen láthatni egy saját magam összeállított házi külső szűrőt.Érdekelne mi a véleményetek róla. A képen látható piros színü csíkok a tömítést szolgálnák. A narancssárga rész valami féle merevített cső. A citromsárga rész meg a gumicső.A kékkel beszínezett rész lenne a vízpumpa ( egy 2000liter/h néztem ki).Érdekelne hogy a számozott helyre milyen szűrő anyagokat tennétek? 30-60literes hordóban gondolkodtam. Egy meglévő tetra tec ex 1200as mellé menne egy 540literes sügeres akváriumba. Köszönöm előre is.



2016. jan. 3. 15:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Egy dologra ügyelj nagy igyekezetedben. Csak olyan anyagokat használj, amiből biztosan nem oldódik bele a vízbe valamilyen anyag a felhasznált elemekből (lágyító, stabilizáló, öregedésgátló, antioxidáns stb.), mert ezek toxikusak lehetnek a halakra. 50-80 évvel ezelőtt ezért használtak kizárólag üveget, szervetlen anyagokat és gumicsőből is csak a piros színűt.
2016. jan. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Értem. Még semmi sincs meg csak tervben van:) Szerinted a gondolat jó?
2016. jan. 3. 16:09
 3/15 anonim ***** válasza:

Krumplis zsák, lávakő, biolabda. Kis méretű (a tiedhez képest, nyilván) külső szűrőkben nem igazán tartják sokra ezeket, főleg a biolabdát, de sokliteres mennyiségben szuperek. Meg hát ekkora mennyiségben jóval olcsóbbak. Feldarabolt csődarabokat is raknék, hogy jobban kiegyenlítse az áramlást, ne egy irányban zúduljon a víz.

Nyilván nem sűrűn zargat az ember egy ilyen szűrőt, de mindenképp figyelj arra, hogy a szűrőanyagokat ki tudd szedni kosaranként, ha esetleg a mélyére kellene túrni valamiért. Én már raktam, szúnyoghálóba, harisnyába, krumpliszsákba is szűrőanyagokat, de a kövek szélei (illetve az üveg - nekem szűrőakvárium van) mindig kiszakították a zsákokat, és összeömlöttek a szűrőanyagok.

2016. jan. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm a segítséget. Mindenféleképpen el lennének választva. Azért is vannak így az ábrán:) Szerinted egy 30 vagy egy 60literes lenne jobb?
2016. jan. 3. 16:27
 5/15 anonim ***** válasza:

Víz nélküli vízpumpa? Konkrétan melyik?


És ha van egy tetra 1200-asad, akkor nem gondolkodtál el rajta, hogy mi mért van?

Hogy esetleg nem ugyanúgy kéne megcsinálni, mint ahogy kivétel nélkül az összes létező gyári és házi szűrőnél is van, hogy alulról áramlik a víz felfelé?

Mert úgy az ülepítőből nem mossa bele az áramlás a retket a biológiai szűrőbe, használhatatlanul eltömítve azt.


A méret egyébként nagyban függ a szűrőanyagtól is. Ha leb-szod a helyet ilyen krumpliszsákokkal, ami max az ülepítőbe ér valamit, akkor 100 literes is lehet.

Ha normális szűrőanyagot használsz, elég 30 liter is.

2016. jan. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Minőségi szűrőanyagból raknám össze.
2016. jan. 3. 16:42
 7/15 A kérdező kommentje:
A tetra 1200-as mondatodat nem tudom értelmezni.
2016. jan. 3. 16:42
 8/15 anonim ***** válasza:

1. Akkor elég a 3 liter.

2. Azt nem értem, ha láttál már élőben külső szűrőt, hogyan működik, akkor miért nem úgy rakod össze, amit házilag csinálsz?

Miért pont fordítva?

2016. jan. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
*30
2016. jan. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ezt az ábrát egy videóban láttam. Lehet rosszul mintáztam le és ebben az esetben sajnálom. https://www.youtube.com/watch?v=OxFb3EeZ7l8
2016. jan. 3. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!