Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumi kő fog?

Akváriumi kő fog?

Figyelt kérdés
Új akváriumot szeretnék telepíteni, vettem bele barna apró köveket állatkereskedésből. Már volt akim, így nagyjából emlékszem mit kell csinálni. Annak rendje módja szerint kifőztem a köveket. Már a 6. léről mosom őket és mindig iszonyatosan fog. Olyan a víz felszíne, mintha egy olajos réteg lenne rajta. Hozzáteszem a zacsiban nem látszott, de festettek ráadásul csillámporosak... Mit csináljak? A kövekkel van gond?
2016. jan. 6. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
vidd vissza aztán menj el egy kikötőbe, vasútra vagy parkolóba, parkba és ott lévő folyami kavics tökéletes lesz
2016. jan. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vidd vissza de parkolóból meg vasút mellől ne hozz követ. Csillogós? Nem lehet, hogy napkő? [link] bár ha fog akkor nem hinném... Vegyél sima, egyszerű gyöngykavicsot. Az a tuti.
2016. jan. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Áhhh... Még ha napkő lenne. :) Az nagyon szép. Ez sajnos festett lehet, de ez nem látszódott a zacsin.... Nem értem hogy árulhatnak ilyeneket kereskedésben... Köszönöm a válaszokat!
2016. jan. 6. 23:07
 4/4 Platypus ***** válasza:
Ne tudd meg, az egyszerű fekete zúzott kőről is gyakran kiderül, hogy valójában feketére festett márvány. Néhány hét után elkezd kopni a sarkokon a festék. Amúgy nem kell kifőzni a köveket. Kivéve, ha éppen élő víz partjáról szedted fel őket, de ilyet úgysem csinál senki. Egy kőbányában nem terem akváriumi fertőzés. Ha meg kémiai probléma van vele, akkor hiába főzöd, úgyis veszélyes marad. A meglévő köved dobd ki a fenébe, vagy ha bátor vagy, akkor vidd vissza és követelj cserét a boltostól. Egy sima tüzépes sóder vagy apró kavics megfelelő talaj.
2016. jan. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!