Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van 3 nőstény black mollym és...

Tanács Gergő kérdése:

Van 3 nőstény black mollym és egy hím guppim és a guppim támadja őket! Mit tegyek? :/

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy a guppit át tettem a mollyk közé mert a kicsinyeit el kezdte enni(nőstény sajnos meg halt már:/) ! Mindenhol azt olvastam, hogy inkább a molly támadja a guppit nem pedig fordítva. Az egyik molly még kicsi, de nem annyira hogy be tudja kapni viszont őt békén hagyja! A Guppi olyan szinten támadja a 2 mollymat mintha párosodni akarna vele, nem tudom, hogy ez hülyeség e vagy sem de régen a nőstényt is így kergette aztán egy hónap múlva jöttek a kis guppik! :) Az lenne a kérdésem hogy akkor ezt csak szimplán az új személyek miatt csinálja, és mindig is támadni fogja őket vagy lehetséges e, hogy fajtársainak tekinti őket? Annyit még hozzá tennék, hogy a mollykat 4 napja vettem és a guppit tegnap már meg próbáltam hozzájuk rakni viszont akkor a mollyk támadtak rá és nem akartam, hogy baja essen ezért vissza tettem, mert nem akartam befőttes üvegbe tenni, ma viszont amikor adtam neki enni nem a kajával törődött hanem a kicsiket kergette, ezért újra megpróbáltam! Mit kéne tennem? Válaszokat előre is köszönöm mindenkinek! :)

2016. jan. 6. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
kanos, szerezz be egy nőci guppit
2016. jan. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivel a faj közeli rokonságban áll egymással, könnyel lehet, hogy a hím szaporodni szeretne.

A yucatáni fogaspontyhoz a guppik állnak legközelebbi rokonságban.

Mekkora az akvárium egyébként?

2016. jan. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*mivel a KÉT faj...
2016. jan. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
80 literes és ebben vannak 4-en ! Az lehetséges lenne hogy a guppitól szaporodjon a molly?? Akkor kizárható az hogy támadná őket? Hozzá teszem nem harapja őket csak kergetőznek szerencsére! :)
2016. jan. 6. 23:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, bár nem túl gyakori.

A hímed a nőstények hiánya miatt viselkedik így, gondolom hiányolja a nőstényeit.

2016. jan. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Abban még tudnál nekem segíteni hogy a kis guppik már lassan 3 hónaposak és még csak 2x akkorák mint mikor megszükettek! Utána olvastam és azt írták 6-8 hónap alatt teljesen megnőnek de ennek jelét még nem igazán látom :/ napi 3x kapnak enni de csak keveset, hogy ne maradjon nekik maradék az alján! Szerencsére nem nagyon kapkodnak már a kajáért szóval azt hiszem pont elég nekik amennyit adok, és mind meg is eszik! Mennyi idő alatt érik el a teljes nagyságukat?
2016. jan. 6. 23:52
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2016. jan. 6. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!