Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen betegség lehet?

Milyen betegség lehet?

Figyelt kérdés

A helyzet elég bonyolult, ugyanis már jó pár hete betegek szerintem a halaim, de vakarózáson kívül semmit nem láttam rajtuk egészen tegnap estig.


Szóval a tünetek:

- Eddig nagyon vakaróztak (kb. már 3 hete), de az utóbbi pár napban már alig

- Az egyik plattinak (csak neki) piros a kopoltyúja, de nem mozgatja gyorsan meg semmi elváltozás nincs rajta. Tegnap óta leginkább egy helyben áll vagy a víz felszínén vagy az akvárium alján.

- A halaknak, de főleg ennek a plattinak elkezdett a felső úszója szakadozni (csak a felső a hátsónak semmi baja)

- kicsit letargikusabbak a halak, nem olyan mozgékonyak, mint eddig, illetve kicsit kifakultak, a guppiknak nem olyan szép élénk a színe.


Nem tudom mi bajuk lehet, gondoltam hámférgességre (bár nem látok rajtuk külső élősködőt) vagy fátyolbetegségre.


Azt még tudni kell, hogy karácsony után mikor hazajöttünk a látogatásokból (kb. 4 nap, ezalatt minden időkapcsolós,automata volt) az egyik guppi meg volt görnyedve és a farkán ilyen fehér nyálkaszerű izé volt, azonnal karanténakvárium, sófürdő. Jobban lett kb 2 napig, aztán megjelent rajta valami vattaszerű izé, szerintem halpenész, és ezután egy napig bírta. Mire hazajöttünk egy harcsánk is elment, illetve az egyik molly nagyon lefogyott és ő is meghalt.


Az akvárium adatai:

112 liter, aquael 500l/h szűrő kerámiagyűrűkkel, heti 25% vízcsere, 1 molly, 1 páncélosharcsa, 2 guppi, 3 platti, csomó kis növendék guppi (a pusztulások után)

A víz paraméterei jók: 0 klór, 0 ammónia, 0 nitrit, 10 mg/l nitrát, 7-es pH, a víz kemény


Ezek alapján valakinek valami ötlet?

Mivel kezeljem, esetleg ha bedobok egy neomagnol tablettát az fertőtleníti őket? (tudom a hasznos bacikat is elpusztítja, de mivel pontos diagnózist nem tudok felállítani, így nem akarok csak úgy találomra gyógyszerezni)



2016. jan. 7. 08:10
 1/1 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem mindenféleképp fertőtlenítsd az akvàriumot.Én minden vízcserekor metilénkékkel fertőtlenítettem,úgy hogy világoskék volt a víz,nem is volt sose bajuk.
2016. jan. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!