Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhal megehette a...

Az aranyhal megehette a neonhalat? Nálatok is volt már ilyen?

Figyelt kérdés

mindig megvannak etetve!! Vettünk 9 neonhalat abból 1 elpusztult még az nap azt ki is vettem 8 maradt aztán 2 nap múlva 4-en maradtak döglött halat nem láttam és később sem találtam , tegnap mikor lefeküdtem aludni mind a 4 megvolt ma reggelre 1 maradt (tudom hogy csapathal és egyedül nem jó) és megint nincsenek döglött halak növényeknél átnéztem nincsen e de nem találtam szűrőnél sincs és sehol sincs, arra tudok gondolni hogy megette az aranyhal


az akváriumban 3 aranyhal van

már csak 1 neon

5 guppi

2 moszatevő márna


az akvárium 120 literes


régi aranyhalaimmal jól meg voltak a neonhalak de a régik már nincsenek meg ezek most újabbak 1 évesek és megeszik őket vagy nem tudom



2016. jan. 9. 18:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nincs abban semmi meglepő, ha egy 15-20 centis hal megeszik egy 4 centiset, erre mondják, hogy a nagy hal megeszi a kis halat. Bár eleve nem értem, hogy miért tartasz egy hidegvízi halat trópusiakkal, ne rakj mellé más halakat (mondjuk még kicsi is az akváriumod az aranyhalaknak).

2016. jan. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem nálunk nem volt ilyen mivel nem tartunk hideg vízi hallal trópusi halat, másodszorra meg nem tartunk 30 cm-re növő halakat 3 cm -re növő halakkal, még ha békés akkor se...
2016. jan. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Egyetlen moszatevő márnának kb 2x ekkora akvárium kellene, a 3 aranyhalnak is minimum 200 liter.

A moszatevőnek minimum 25-26 fok kellene, az aranyhalnak meg maximum 22 fok. A neonhal meg a guppi még oké, mert bírják a hideget.

Az aranyhalaknál előfordul, hogy megeszik a kisebb halakat, főleg a guppikat.

2016. jan. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen, azóta kéken villog.
2016. jan. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A guppikat is fel fogja zabálni. Talán először utána kellett volna nézni, milyen halakat tarthatsz együtt milyen feltételek mellett.
2016. jan. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Illetőleg a moszatevő területvédő hal, különösen a fajtársaival szemben, de egy ekkora akváriumban, 15 cm fölött agresszív lehet a többi lakóval is.
2016. jan. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de régebben is voltak már együtt ugyanilyen halak csak egy betegség folytán elpusztultak... aztán most ugyanolyan halakat vettem gondoltam ha régen megvoltak most is meglesznek mert nem zavarta őket régen sem hogy 25 fokos volt a víz, és azt mondták hogy meglesznek egymás mellet de eddig úgy tudtam hogy az aranyhal növényevő
2016. jan. 9. 20:19
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

A halaid nem betegség folytán pusztultak el, hanem a rossz körülmények miatt, illetve lehet, hogy betegség állt a háttérben, de a betegség gyakran annak a tünete, hogy nincsenek megfelelően tartva (pl úszórothadás).

Igazából meddig voltak együtt ezek a halak?

2016. jan. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja és az, hogy az eladó mit mond, meg, hogy mi a valóság teljesen más dolog.

Nekem, amikor először vettünk akváriumot, (jó régen volt már...) 85 literbe akartak adni 6 aranyhalat, 6 vitorlást és 1 sziámi harcoshalat. Ha a 20 évig élő halaid elpusztulnak fél év múlva, az nekik csak jó.

Egyébként pár adat összehasonlításként:

A moszatevő 10 évnél is tovább élhet és 20 cm-re nőhet meg.

Az aranyhal 15-20 évig él, megfelelő körülmények között. De a legtovább elő halak 40 évnél is élnek (persze ez már rekord). 20-30 centisre nőnek meg.

2016. jan. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nyolcasnál a pont: ilyen társítás mellet alapvetően a rossz vízminőség okozza a problémát, 120 literben meg az aranyhalaidnak esélyük sincs elérni a normális felnőtt méretet.

A vacak vízminőség, rossz társításból adódó stressz csökkenti a halak immunrendszerét, így a legkisebb szellő is el tudja vinni őket.

A potya fehérjét, azaz a tetemet pedig bármelyik halad szívesen felzabálja.


A moszatevő márnának nemcsak nagy tér kell, hanem tudni kell róluk, hogy csak kicsi korukban esznek növényi táplálékot és békések viszonylag. Felnőve agresszíven védik a területüket, más halfajoktól is és az étrendjük is megváltozik, a húsos ételek felé tolódnak el. Nagyobbacska lassabb halakról (pl. aranyhal, gurámi, vitorlás) gyakran leráspolyozzák a pikkelyeket. Láttam már ilyet, szerencsére nem az én akváriumomban, csúnya ügy.

2016. jan. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!