Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Adott egy 95x37x50-es akvarium...

Adott egy 95x37x50-es akvarium (175L)? Csak Komoly es hozza erto valaszadokat varok!

Figyelt kérdés

Egy uj akvarium beinditasat tervezem.

A magassagabol egy 10centit lehagynek igy az akvarium terfogata lecsokken 140literre. A segitsegeteket kerem talaj noveny hal illetve felszereles osszeallitasahoz es karbantartasahoz.

Halak amiken gondolkodtam: arancsuka, vorostorku diszcsuka, szumatrai diszmarna, neonhal/voros neon/fekete neon, zebradanio, kekpalyzsos pancelosharcsa, es valamilyem algaevo harcsa,


Szuro: tiszta es szagtalan vizet szeretnek es egy diszkret lehetoleg sarok belso szurot nagy szivacsmerettel ami megfelelo biologiai szurest biztosit.

Futes: egy megbizhato futot szeretnek amin ha beallitom h 23fok akkor 23fok is legyen.

Vilagitas: Azt hazilag gyartottam hozza. 6500K fenycso.

Novenyek:

Ezekhez a halfajokhoz illo szalas es leveles novenyeket illetve viz tetejem uszo novenyt szeretnek. A mohakat nem szeretem.

Dekoracio: vasfat es valamilyen lapos koveket szeretnek.

Talajnak sotetbarnas-voroses talajon gondolkodtam.


Varom valaszaitokat, tanacsaitokat es segitsegeteket!



2016. jan. 10. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Hogy kinek milyen hal tetszik az szubjektív, de ekkora helyre sok lesz ennyi fajta, főleg h nagy részük csapathal, tehát belőlük minimum 8-10 egyedből álló rajt kell tartani.

Én természetes élőhely alapján válogatnám őket össze. ( pl 1-2 csapat pontylazac+ 1 csapat páncélos + 1 pár anci)


Diszkrét belső szűrőt nem találsz ami el is visz ekkora akváriumot.

Ez a legjobb válaszás:

[link]


Au Atman AT-202 Powerhead + BIOFILTER 4 5929Ft- ért lehet a jó neked.

A fűtőt nem kell túlvariálni, volt már sera, jbl, kínai szarok de egyikkel se volt baj, viszont még olyan nem volt amibe a termosztát pontos lett volna :) Azzal ne foglalkozz, h esetleg 22 re vagy 24 re kell állítani ,h 23 fok legyen.

Világítás jó, legalább 2 db cső legyen.

Növények az alap kommersze növénye jók lehenek:

valisneria,cryptocoryne, microsum.

Dekoráció jó, talajnak sima kvarchomok is megteszi.

Barna talaj:

[link]

2016. jan. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Fenycsobol ketto van!

Akkor az ugy elmenne h a felso vizretegbe vagy arancsukabol 1him 2nosteny vagy ugyanez csak voroatorku diszcsukabol. Es akkor a daniokat hagynam.

Kozepso vizretegbe pedig egy csapat szumi es egy csapat valamilyen neon vagy inkabb csak egy fajtat rakjak?

Az alsoba pedig mennenek a harcsak.

Elozo akvariumomban egy atman at-f305 szuro volt. Gondolkodtam jbl cristalprofi i100on es i200on azok nekem bejonnek bar nem tudom mennyire hatekonyak.

2016. jan. 10. 15:42
 3/6 A kérdező kommentje:
Neztem a powerheadet plusz a biofiltert de sajnos szerintem kifejezetten csunya. Ezert valami olyan hatekony szurot valasztanek ami lehetoleg fekete burkolattal es nagy szivacsmerettel rendelkezik. Es sarokszuro. Manadom volt eddig is de sajnos abba nagyon nehez jol ultetni. Valami mas otleted lenne meg?:)
2016. jan. 10. 15:51
 4/6 elwera ***** válasza:

1300 l/ h belső szűrő

AQUA ZONIC EF-03 EVO

2016. jan. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A csukákat vedd meg a felszínre, egy rajhalat középre, alulra talajlakókat. Aztán látni fogod hogy ennyi hal elég-e, ha nem akkor veszel még 1 rajt középre. Akkor csinálj sarok mattent, amellé elég egy kisebb belső szűrő is sztem.
2016. jan. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2016. jan. 11. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!