Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jelen pillanatban. Mi lehet?

Jelen pillanatban. Mi lehet?

Figyelt kérdés

[link]


Igy nez ki az akvariumom. Algara gyanakodtam. Vegeztem mar vagy 100x vizcseret. (30%-50%-60%) a viznek egy nap sem kellett ugyanugy nezett ki.

200L

Atman f305

Dekoracionak van vasfa 2darab

Novenyek szalas novenyek

Halak pancelosharcsak daniok

Vilagitas dupla fenycso 6500k napi 6-8orat megy

Mit csinaljak?



2016. jan. 12. 13:38
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Es ajanlanal egy kulso szurot nekem?
2016. jan. 12. 20:30
 12/22 A kérdező kommentje:
Es ajanlanak nekem egy kulso szurot?
2016. jan. 12. 20:36
 13/22 anonim válasza:

nekem speciál majdnem ekkora akkváriumom van, kicsit kisebb. én ilyet használok és eddig jól működik és halk jbl e901 [link]

vagy tetratech EX 800 Plus , esetleg valami hasonló atman (az atmant, mint márkát nem ismerem, de nem nagyon szoktam olvasgatni hogy bármi baja is lenne)

a tetratech hátránya pedig az indokolatlan "gagyi" biológiai töltet, a jbl-é ezzel ellentétben használható és maga a szűrő kicsivel olcsóbb is. De ha nagyon számít ,hogy olcsó legyen, akkor szerintem nyugodtam választhatsz Atmant. A belső szűrő melett elégnek kell lennie- bár ez a halak mennyiségétől is függ

2016. jan. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
ja, és sose azt nézd, hogy mennyihez ajánlja a gyártó, álltalában az alsó érték alatt van egy kicsivel a valóság :D
2016. jan. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
még arra tudok esetleg gondolni, hogy ha természetes fény éri az akváriumot , az is okozhat algásodást, vagy ha használsz valamilyen folyékony növénytápot, akkor annak a többlete / hiánya. a fénnyel , mint irtad nincs gond. próbálj meg beszerezni valami gyorsan fejlődő növényt. van rá esély hogy annak a tápanyag felhasználása megvonja azt az algáktól. Mást nem tudok javasolni :S akvakertészen, vagy bármi más fórumon kérdezd meg az embereket. nagyobb eséllyel kapsz normális választ mint itt :D
2016. jan. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom!:)
2016. jan. 12. 21:23
 17/22 anonim ***** válasza:
Lehetne úgy több fotót is kérni, hogy csak az akvárium legyen a képen, és megy az akvárium fölött a világítás? Az a nagy világos falfelület annyira zavar és vakít, hogy nem látni a kivilágítatlan akváriumot és a benne lévő dolgokat rendesen.
2016. jan. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
egyébként olvasd el ezt, hátha segít valamiben és rendbe teszi a dolgokat a fejedben :D [link]
2016. jan. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

A vízvirágzás lebegő algák tömege. Rendszertanilag igen sokfélék lehetnek, az ostorosoktól kezdve a valódi zöldalgákig, mint például a Chlorella. Hirtelen jelenik meg, és nehéz tőle megszabadulni. Ammóniaszint-emelkedés, tápanyag egyensúly problémák vagy alacsony CO2 szint is okozhatja. Általában valamilyen vízminőség probléma indítja el, például az új akváriumoknál, vagy a talaj megbolygatásakor a vízbe kerülő ammónia. A vízminőség rendbetétele sajnos nem szokta megoldani a problémát, ha egyszer sikerült elszaporodniuk az algáknak, már képesek alacsony tápanyagszinteken is túlélni. Egy 4 napos sötétkúra általában megoldja a problémát. Figyeljünk arra, az elpusztított algák az akvárium ammónia szintjét megemelhetik. Sötétkúra végzésekor mindig levegőztessünk. Az UV szűrő használata szintén elpusztítja az algákat, akárcsak a sötétkúra. A harmadik megoldás a diatóma szűrő. Ez néhány óra alatt maradéktalanul eltávolítja a vízből az algákat, így nem kerül a bomlásukból további ammónia a vízbe. Ehhez mindössze kovaföldet kell beszerezni időszakos szűrőanyagnak. Léteznek kémiai megoldások is a problémára, ezek kényelmesek, de messze nem idálisak. Egyes szerek elpusztítják az algákat, ám hatóanyaguk veszélyes az érzékenyebb halakra és növényekre is. Mások összetapasztják az algákat, így csomókat képezve már fennakadnak a szűrőben. Ez a megoldás irritálja a halak kopoltyúját.


A homályos, de nem zöld vizet lebegő csillósok és ostorosok okozzák, amiket gyűjtőnéven Infusoriaként szokás emlegetni. Ezeknek egy része rendelkezik színtestekkel, így képesek a fényt hasznosítani, és tápanyagszegény környezetben növényként táplálkozni. A kiirtásukhoz ezért sötétkúrát érdemes kombinálni UV vagy kovaszűrővel. A zöld víznek haszna is van az akvarisztikában, vízibolha és sórák szaporításához kiváló táplálék.

2016. jan. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
A sotetkura tunik a legjobbnak es legegyszerubbnek. Bar kerdeses, hogy a novenyeket mennyire viseli meg 4nap teljes sotetseg?
2016. jan. 14. 12:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!