Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumi háttérnek hol...

Akváriumi háttérnek hol tudnék kék öntapadós tapétát vásárolni Budapesten?

Figyelt kérdés
2016. jan. 12. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Öntapadóst ne vegyél.Nem lesz szép mert a ragasztás miatt apró fekete pöttyöket látsz szemből. Én is leszedtem. Inkább mylar folia
2016. jan. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 elwera ***** válasza:

Minden akváriumom hátulja le van fóliázva, Oracal fóliával. [link]

Az egyik feketével, a másik fehérrel. 2 hónapja az egyiken 054-es türkiz fólia volt, de meguntam és kicseréltem. Az a jó, hogy amikor leszedem, nem hagy nyomot. A panton boltokban szoktam fóliát venni.

[link]

Több helyen is van boltjuk. Én a Rumbach Sebestyén utca 15.-be szoktam menni (ez közel van a Deák térhez, metróval). A fóliát úgy kell felragasztani, hogy először fogsz egy víz spriccelőt. [link]

Bepermetezed vele az akvárium hátulját és a fólia ragadós felét is. Amikor már minden vizes, a fóliát ráhelyezed az akváriumra. Vizesen nem ragad olyan jól, ezért ekkor még tudod tologatni. Ha kicsit összegyűrted, vizesen még könnyebb kiegyenesíteni. Aztán fogsz egy simítót és rásimogatod az akváriumra jó erősen. Ez a simító: [link]

Érdemes venni. A deák téri pantonban ez a pénztárnál szokott lenni. Nem tudom mi mással tudnád szépen rá simítani a fóliát hogy ne legyen buborékos. Ezzel viszont könnyű. Ki tudod nyomni alóla a vizet.

Aztán körbevágod sniccerrel a felesleges lebernyeget, és kész.


Esetleg ezt a videó jól jöhet segítségnek, csak itt is ezzel a simítóval simogatják rá

[link]

Persze akváriumra sokkal könnyebb ráragasztani, mert az egyenes felület.


---


Van egy olyan akváriumom is aminek a hátulja festett. Használtan vettem így. Tapintás alapján rugalmas festéknek tűnik, szerintem zománcfesték, a színe alapján pedig Trinátra tippelek. [link]

Tengeri akvárium hátuljának jól mutat ez a trinát kék, bár kicsit mesebeli. Egy a baja van ennek a festett akváriumnak, hogy a festék könnyen sérül. Pakoláskor egy kis részen nekem le is karcolódott, és kék szigetelőszalaggal fedtem le a hibát. Hát most nem látszik, egyöntetű kék lett így.

2016. jan. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!