Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 50l aksi,1 hím betta, és 10...

50l aksi,1 hím betta, és 10 dánió?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy hím betta mellé biztonsággal tehetek egy leopárd dánió csapatot? Vagy inkább válasszak 10 garnélával mellé? (Félek, hogy megtépi a dániókat)


Minden megvan az akváriumhoz és január végén indítanám be. (Pontosabban: légpumpa, szűrő, fűtő, fénycső, táptalaj, sima talaj, a megrendelendő növények listája, hőmérő, 2 kerámia bujkáló, halháló, halkaja, baktérium kúra, és a kinevezett vödör, amiben majd állasztom a vizet, és mindennek folyamatosan utána olvastam / olvasok még a szemeszter elejétől)



2016. jan. 12. 21:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
* garnélát (kapkodtam...)
2016. jan. 12. 21:50
 2/12 A kérdező kommentje:

Betta biztosan lesz. Azon gondolkodom, hogy


1. egyedül, vagy

2. garnélákkal, vagy

3. dániókkal tartsam.

2016. jan. 12. 21:53
 3/12 anonim válasza:
Nekem együtt van a bettám a dánióval de nem igazán foglalkoznak egymással. Szerintem nyugodtan összeteheted őket. A garnéláról fogalmam sincs mert még nem volt. Remélem tudtam segíteni!
2016. jan. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
törpegarnélát megeszi a betta
2016. jan. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. jan. 12. 23:23
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves Lili!


Mekkora az akváriumod? Hány darab dániód van a bettára?

2016. jan. 12. 23:25
 7/12 anonim ***** válasza:

RC méretű garnélákat csak nanohalakkal érdemes tartani.


A dániókkal lehet hogy elvan, ha viszont még csak tervezési fázisban van, akkor ha én tervezném, biztos nem olyan rajhalat választanék a betta mellé, ami szintén a felső vízrétegben úszik, elvéve egymástól a helyet úgy, hogy alul meg üresség van.

Inkább valami neonhalnál kisebb méretű lazacot, vagy razbórát keresnék, olyat, ami bírja a csapvizet.

2016. jan. 13. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kicsi az akvárium a 10 dániónak + még a harcoshalnak.

kicsi garnélák bettavacsoraként végezhetik.

2016. jan. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
És a kicsi...
2016. jan. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül is, az új, kisebb akváriumomban csak egy betta hímet és egy almacsigát (egyet, mert nem kell száz belőle, ne szaporodjanak túl) fogok tartani. A dániókat elfelejtettem, és pici garnélákat is. Mint fentebb írtam, mindent beszereztem az akváriumhoz már. Szemeszter elején indítom is az akit! :)
2016. jan. 15. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!