Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium fény bővítés, led?

Osynho kérdése:

Akvárium fény bővítés, led?

Figyelt kérdés

112l-re jelenleg 2db 18W-os T8 cső világít, ami kevés. Kevés pénzből szeretném ezt fejleszteni, tehát komplett elektronika, cső csere most nem játszik.


Mivel van elfekvőben egy 12V 1A tápegységem, képbe kerültek a ledszalagok. Egy 70cm-es 5050-es hideg fehér ledszalag, alu profilba téve, milyen megoldás lenne? Ez kb 10W-ot fogyasztana (14,4W/m), amit még kiszolgálna a tápegység és talán ez a fénymennyiség már javulást okozna. Mi a helyzet a ledek élettartamával? Aluprofilban talán nem melegedne túl. Azt olvastam, hogy a víztől mattul a ledek borítása, de tulajdonképpen ez a fénycsövekre is vonatkozik.



2016. jan. 15. 10:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
És mi a problémád azon kívül, hogy kevésnek érzed a w/l-t?
2016. jan. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Alacsonyabb növények stagnálása, illetve a vízparaméterek se tetszenek, algásodás is jelen van, a megfelelő szűrés, tápozás, vízcsere ellenére is.
2016. jan. 15. 10:45
 3/14 A kérdező kommentje:
A vízparamétereket nem mértem, csak a jelenségekből következettem arra, hogy valami nem ok.
2016. jan. 15. 10:46
 4/14 anonim ***** válasza:
és milyen a szűrésed? MEnnyit világítasz? Alacsonyabb növények stagnálnak, itt mire gondolsz? Tápozás? Mennyi halacska van, milyenek?
2016. jan. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

- 112l 80x35x40cm

- 2x18W T8 6500W napi 8órát

- JBL 901 1l siporax, 0,5l micromec, alul kerámia + a szivacsok

- 8 szumi, 3 szifó, 4 páncélos, 5 serpalazac, 2 sziámi algaevő

- a képen látható növényzet, az összes típusát nem tudom

- fél évig profito tápozás (napi 1.5-2ml), január elejétől aqua garden (napi 1.5ml), gyökerekhez neptun aquaplant tabletta

- jbl, tetra tápok, fagyasztott kaja, túletetés nincs

- heti 30l pihentetett csapvíz csere

2016. jan. 15. 10:55
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem nőnek az alacsonyabb növények, kis crypto fajta van elől, az hónapok óta gyakorlatilag ugyanakkora, ahogy van gy rész, ahova fű szerű növényt ültettem, az se fejlődik, pedig kapott aquaplant tablettákat is.
2016. jan. 15. 10:56
 7/14 anonim ***** válasza:

Kép nincs :)

én úgy gondolom, hogy leginkább az ilyen fű féle kis növényekhez co2 kellene és tényleg erősebb fény.

Viszont nálam a tápozás miatt volt az algásodás. Elhagytam és azóta nincs algásodásom. Táptalajt használok.

2016. jan. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A micro elemeket és káliumot azért tanácsos bevinni, mivel máshonnan nem nagyon kerül az akváriumba. :) Ha alacsony a kálium, vas szint, a növények kevésbé fejlődnek, mivel a nitrátot se veszik fel olyan mértékben. A hínárfélék pl leginkább a vízből veszik fel a tápanyagot, azok nőnek is nálam, elég tisztességesen.
2016. jan. 15. 11:22
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát így, hogy nem kerül sokba, kipróbálhatod, de nem fog sokat nyomni a latban. Akármit is hazudnak a ledről a hatásfoka általában alacsonyabb, vagy kb akkora mint a fénycsöveknek (kivéve egyes speciális power ledeket).

Szóval számolhatsz úgy, mint ha fénycsőből raknál oda egy 10 wattosat.

A tartóssága jó, ez vitathatatlan, a mattulást enyhe ecetes vizes törölgetéssel ki lehet küszöbölni.

2016. jan. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ez mind szép és jó amit leírtál, de ehhez nagyon el kell találni a megfelelő paramétereket, hogy neked egy szép növényes akváriumod legyen!


Számomra az a fontos, hogy jól nézzen ki és alga mentes legyen az akváriumom. Így folyékony tápozás nélkül is nőnek a növényeim (crypto, valisneria és anubias).

Én is próbálkoztam a kényesebb növényekkel, de nem ment és ezért váltottam át egyszerű növényekre!

Olyan szinten jól érzi magát pl az anubias, hogy virágzik folyamatosan!

2016. jan. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!