Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kubai kék rák tartási igényei?

Kubai kék rák tartási igényei?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Keresgéltem a neten, de csak ugyanazt a cikket találtam teljes ill. rövidített formában szó szerint (különböző oldalakon is) így nem jutottam előbbre.


A kisállatbolti eladóban pedig nem csalódtam... De mivel nem tudtam kit kérdezni, kikértem a véleményét. Természetesen állatkínzásra akart buzdítani, mint a legtöbbjük, ám nem fogok rá hallgatni. Pl: elég neki a 20 literes, imádja a csapvizet, haltápot eszik, stb. Tudom, hogy csak rám akarta sózni... Azonban komolyan érdekel ez a rákfajta! A kisebb (50l) akváriumomban szándékozom tartani, de mindenképp tájékozódnék a megvásárlása előtt.


2016. jan. 15. 19:46
 1/4 Platypus ***** válasza:
Az igazi kubai kéknek még talán elég lenne az 50 literes, de valójában ez a faj nem kapható kábé az országban sem. Amit így árulnak, az floridai kék rák, és jóval nagyobbra nő. Ha úgy keresed, hogy Procambarus clarkii, már a valós tartási igényeit fogod megtalálni.
2016. jan. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az eddigi oldalakon "Procambarus allen" néven szerepelt. Jó tudni, hogy így keverik a fajokat mind szaporítói tévedésből, mind nyelvtanilag.
2016. jan. 15. 23:39
 3/4 Platypus ***** válasza:
Bocs, hülye voltam, tényleg allenii. A clarkii a kaliforniai. De ez a két faj nagyon hasonló igényű. A kubai a Procambarus cubensis, ez a csak nevében megtalálható faj. [link]
2016. jan. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 elwera ***** válasza:
Mindent megesz. Nekem régen volt. Kis halakat is adtam neki, kagylót is, élő tubifexet is szerette. A szivacsot is feldarabolta. Mohákat is tettem be neki, azt is vagdosta.
2016. jan. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!