Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes új akváriumom...

54 literes új akváriumom lett, szerintetek jók lesznek így a halak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Olyan 60x30x35-ös az aksi,régebben volt bettám,nagyon szerettem,így az volt az alap,az algaevők helyett garnélákat néztem,ugyanúgy jók az algatisztításra? Hány kellhet 54esbe? Sok bajom volt a csigákkal régen is,szóval csigaevő csiga is szerintem jó,illetve-ha fér még és nem bántja se a betta/bettát akkor platti. Korábban gondolkoztam neonon,de nem akarom hogy rossz legyen nekik,ahhoz talán túl kicsi az aksi,hogy eleget úszkálhassanak,ráadásul kicsit féltem őket a bettátol...


Szóval 1 Betta,2 csigaevő csiga,pár (hány?) garnéla,és esetleg 4-5 platti. Jó így szerintetek? Még etetésről annyit kérdeznék még,hogy a fagyasztott kaja ELENGEDHETETLEN nekik minden napra? Mert az alap az lenne hogy mondjuk 2hetente kapnak 5x,annál kell több,vagy akár ki is hagyhatom,elég nekik a lemezese és a Liofilizált eledel?



2016. jan. 16. 07:49
1 2
 1/11 anonim válasza:
25%
Ne ne ne bettát és más halakat ne tarts egymáss mert a betta megöli az összes halat maga körül és stresses les és ő is meg hal ugyhogy... Nem nem lesz jó az elképzelés
2016. jan. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

a csigaevő csigák minek,ha nincs is csigád?

amúgy a betta ès a platti tényleg nem jó ötlet.

a rákok tényleg jó takarítók.de ez esetben jó suru novenyzetet ajanlok,hogy el tudjanak bujni.

2016. jan. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia !

Pár eve amikor elkészült az első akvariumom abban is egy harcoshal es két platti volt.Pár napig jol elvoltak ,de egyido utan elkezdtek terrorizalni a bettát.Nem telt el sok ido es a betta nem evett (csak nagyon ritkán ),nem mert uszkálni,es a levegőzteto tetején fekuldt.Majd egy nap kinyirtak.

Én azt mondom hogy ha szepen megcsinálod az akvariumot,akkor egy darab Betta is gyönyörű dísze az akvariumnak.


Azt gondolom hogy a garnéla sem jo ötlet ,mert a Betta meg fogja enni oket (vagy csak megöli).


Nekem is voltak gondjaim a csigakkal.Csigaevo csigát tehetsz be 2-3db-ot.

2016. jan. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
ez teljesen betta függő.. nekem gurámikkal van együtt és nem bánt senki senkit már lassan fél éve.
2016. jan. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
a betta megeszi a törpegarnélát, tartsd őket külön.
2016. jan. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Egyébként 8:59-es még nincsenek meg a halak,csak tervezem,de régi tapasztalat, hogy csigák mindig vannak,főleg hogy a garnélaknák teszek be majd növényeket-és azzal be kerülnek az aksiba.

2016. jan. 16. 12:33
 7/11 A kérdező kommentje:
És szerintetek semmit ne tartsak a betta mellett? Csiga+garnéla (vagy algaevő ha tényleg megeszi a harcoshal a garnélakat)+1betta? Nőstény bettával van tapasztalat,érdemes kísérletezni 3-4 lány bettával?
2016. jan. 16. 12:35
 8/11 anonim ***** válasza:

Általában azokkal a halakkal, amik nem csipkedősek, és nem fátyolos farkúak megvan. Viszont azokat a garnélákat, ami befér a száján megeszi.

A fagyasztott kaja nem elengedhetetlen, a betta és a platti is elfogadja a száraz tápot. Viszont abból naponta kell őket etetni.

2016. jan. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nano halak nem tetszenek?

[link]

2016. jan. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

:)köszönöm

És de ezek a nanok nagyon édesek,de lehet őket is rendesen állatkereskedésben kapni? Nincsenek különleges igényeik?

2016. jan. 16. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!