Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ecsetalga eltávolítása fáról?

Ecsetalga eltávolítása fáról?

Figyelt kérdés
Kaptam a szomszédomtól egy dekorfát, mert ő felszámolja az akváriumát, így feleslegessé vált neki. Sajnos ecsetalgás a fa, amit nagyjából sikerült letakarítanom, de nem minden helyhez fértem oda, így valamennyi még maradt rajta. Ha ecetes vagy szódabikarbónás vízben áztatnám kicsit, azzal el lehetne távolítani a maradékot? Vagy ha így beraknám az akváriumba, akkor továbbterjedne az ecsetalga?
2016. jan. 18. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Kipróbálhatod az ecetet, vagy (vagy, nem és!!!!) egy gyengébb hipós oldatot is, (az jobb) csak alaposan öblítsd le.

Csak véletlenül se érintkezzen egymással a 2 anyag!


Hogy elszaporodnak e, azt nem lehet megmondani, valószínűleg nem.

A hipó elég rendesen kinyírja.

Viszont a spórái elképesztően ellenállóak.


Valószínűleg nem élik túl, de attól még van olyan, hogy a maradványait nem lehet tökéletesen eltávolítani, annyira tapad.

2016. jan. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem főzd ki, az megöli az algát.
2016. jan. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A citromlével mi a helyzet, az is hatásos lehet?
2016. jan. 20. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!