Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Icipici barna csigácskák...

Icipici barna csigácskák szaporodnak az akváriumomban. A nevét sajna nemtudom. Fél mm-esként veszem észre őket, így születnek?

Figyelt kérdés
Szerintem károsak! Mivel rettentő sokan vannak! Hogyan lehetne kiirtani őket? A két almacsigám is elpusztult mióta az invázió tart. Hallottam olyat, hogy csigaevőcsiga, csigaevőhal ők segítenének? Manuálisan úgy érzem nem bírok el velük! tudnátok ezeknek a nevét, beszerzési tippeket. Használta -e már valaki őket?
2016. jan. 18. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Szerintem hólyagcsigák lehetnek, vagy más hasonló faj. Normálisan nem károsak, viszont, ha túlszaporodnak, akkor a növényeket is lerághatják. A csigaevő csiga szerintem hatékony, nálam három példány egy teljes maláj tornyos csiga populációt (ha nem is inváziót) irtottak ki teljesen, nálad is beválhatnak.

2016. jan. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Semmivel nem lehet kiirtani őket.

Jó, ha belocsolsz a vízbe 5 liter ipari sósavat, azt nem díjazzák, de azt a többiek se.

Ezek ilyenek. Ha egyszer bekerültek, b-hatod.

2016. jan. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat !

inkább az egyest tudtam értelmezni !

2-es legközelebb inkább ne válaszolj,mert azt fogják hinni,hogy b...ó vagy.

2016. jan. 19. 11:11
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Attól, hogy nem tudod értelmezni, nem én vagyok bunkó, hanem te vagy csökkent értelmi képességű.
2016. jan. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 elwera ***** válasza:
Ha beteszel egy salátalevelet, vagy pár szem "tetra wafer mix" nevű halkaját, rámegy egy csomó csiga és egyben ki tudod emelni őket. Lehúzhatod a WC-n is, vagy odaadod valakinek, aki halakat etet velük. Vagy ha tartanál egy másik kis akváriumban törpegömbhalakkal, akkor lenne a kajájuk. Ők is kicsik, csigák is, pont jó nekik.
2016. jan. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem van csigaevő halam : Chromobotia macracanthus - Öves díszcsík, nagyon jól bevált. Az összes létező csigát kiirtotta. Hátránya, hogy nagyon törékeny hal, bármilyen változás áll be a víz összetételében, megsínyli, vagy belepusztul. Emellett elég stresszesek is.
2016. jan. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!