Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Újonnan telepített akiban...

Újonnan telepített akiban pusztulnak a halaim?

Figyelt kérdés
2 hete indítottam el az akváriumot. 54 literes, plattik vannak benne. Nagyobb teljesítményű belső szűrő van benne, víz hőmérséklete rendben, 25 fok. Vízkezelőt használtam. Nagyon elevenek voltak, láthatóan jól érezték magukat. Egészen máig. Sokat nézegetem őket, nem is értem mi lehet a baj. :( Nem fakók, külső élősködő, nyálka stb. nem látszik. Egy elpusztult. Előtte az aljzaton feküdt, úszni nem is nagyon bírt, inkább az áramlás vitte. A többi folyamatosan a levegőztető fölött tartózkodik, a kopoltyújuk szerintem erőteljesebben mozog, mint kéne. Kicsit le vannak lassulva, az összes úszójukat magukhoz tapasztják. Egy helyben "szitálnak". Ez mi? Segítsetek nekem!

2016. jan. 18. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Remélem járattad üresen az akváriumot, mielőtt a halakat beleraktad. Mert ha nem, akkor a felhalmozódó méreganyagoktól pusztultak el, mivel még nem alakult ki az azokat semlegesítő baktériumállomány.

2016. jan. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, járattam. Ha ez nem akkor mi lehet? Mit csináljak?
2016. jan. 18. 22:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja még azt nem írtam hozzá, hogy legalább három hétig kell bejáratni és némi halkaját is kell szórni a vízbe, hogy a baciknak legyen táplálékuk.
2016. jan. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Meddig járattad és pontosan mennyi hal van? CSeréltél vizet?
2016. jan. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak egy hétig, nem tudtam, hogy tovább kell.... :( Vettem Sera Nitrivecet, már csak 3 halam van, 2 elpusztult.
2016. jan. 19. 17:20
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja és cserélem a vizet. Hetente 2x 20%-át, most már minden nap ennyit.
2016. jan. 19. 17:21
 7/7 Platypus ***** válasza:
Nitritmérgezésnek hangzik. Jobb híján csinálj egy jó nagy vízcserét, az sosem árt. Ha tényleg nitrit, akkor meg is oldja a gondot, és ebben az esetben még pár hétig gyakrabban kéne vizet cserélni.
2016. jan. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!