Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Állatkereskedésbe\akvarisztiká...

Állatkereskedésbe\akvarisztikába bevihetem a kis csigát ha nekem nem kell?

Figyelt kérdés
Valamilyen módon, valószínűleg növényekkel egy hegyes hólyagcsiga került az akváriumomba. Olvastam róla, hogy gyorsan szaporodik, ami 30literben nem túl szerencsés. Akvarisztikába\állatkereskedésbe ha beviszem, akkor azt megveszik? Vagy bevihetem egyaltalan nem kuldenek el vele? Nem a penz a lenyeg, hanem a csiga elhelyezese.

2016. jan. 18. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem veszik be! Esetleg ingyen! De úgy is kétlem!
2016. jan. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Tekintve, hogy az ilyen csigáknak nem a beszerzésével, hanem inkább a kiirtásával szoktak problémák lenni, ezért még ingyen sem szoktak senkinek se kelleni. A kereskedések se tudnak velük mit kezdeni, eladni nem lehet őket, meg náluk is csak ugyanúgy elszaporodna. Úgyhogy nem tudsz mit csinálni, mint a túlszaporodó csigapopulációdat időnként kiritkítod. De amúgy a csigák attól, hogy hímnősök, magukat megtermékenyíteni nem tudják, úgyhogy ha egyedül van, nem tud szaporodni (bár szinte biztos, hogy ahol egy van, ott több is van).

2016. jan. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Az én teknősömet bevették :-( (anyu felt,hogy megno es kimaszik) de útban levő csigákat...nem hiszem
2016. jan. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat:) sejtettem, csak úgy sajnalom szegenyt...

Igen vannak csigaim, bar hagyma es zebracsigak. Igy is el tudnak szaporodni? Vagy kulonbozo csigak kozott lehetetlen?

2016. jan. 18. 23:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem, más csigákkal nem tud szaporodni, csak a saját fajtársaival.
2016. jan. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne etess túl, akkor nem szaporodnak el.
2016. jan. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 elwera ***** válasza:

Atlantiszba bevennék ingyen, ott szokott lenni olyan akvárium, amiben csak csigák vannak, de van aki kajának viszi.


Egyszer régen én is kértem tőle botiának, máskor meg a törpe gömbhalaknak kisebb csigákat és kaptam ingyen egy marék csigát akkoriban.


De ha a sorsa számít, akkor tartsd meg.

2016. jan. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!