Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Betta halaim miért nem...

Kata-92 kérdése:

A Betta halaim miért nem szaporodnak?

Figyelt kérdés
A him bettám nagyon szép habfészket épitett. A nőstényen egyértelmuen megjelentek a fuggőleges csikok. 2-3 óra után se történt semmi, ezért kivettem. Most már lassan két órája benn van a nöstény, de megint nem történik semmi. A him a habfészek alatt van, a nöstény elbújik, néha előjön. A him, vagy megkeresi és kiuldözi, majd belecsip, vagy ha kijön, és odamegy a fészekhez örul neki, majd belecsip, és a nöstény megint elmegy.Bocs a helyesirási hibákért néhány betum nem muködik. Mi lehet a probléma?
2016. jan. 18. 23:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Milyen körülmények között tartod? Ez lényeges.

2016. jan. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
25 literes akváriumban van egyedul. Szuro van benne, és 30 fokos a viz. Két növény van benne, és egy búlyóka.
2016. jan. 18. 23:41
 3/12 anonim ***** válasza:

25 literben hím és nőstény együtt?

Ez egy hímnek épphogy elég, állatvédelmi törvény szerint kevés is. Ez az ok.

2016. jan. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kulon van a nosteny csak a szaporidasra raktam be de mind1.
2016. jan. 19. 11:51
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem gépszerűen működnek, óramű pontossággal. A bettáknál más tekintetben is fontos az egyed jellemzője, egyszerűen van, hogy nem párosodnak.

Ki kell fogni jól szaporodó párokat, és nem lehet megjósolni, melyik lesz az.


Egyébként simán lehet, hogy csak több idő kell egymás megszokásához.

Az is elképzelhető, hogy a hím nincs felkészülve. (a habfészek építés semmit nem jelent, azt állandóan csinálják)


Annyit tehetsz, hogy minőségi élő (vagy fagyasztott) eleséggel etetsz, aztán próbálkozol többször.

2016. jan. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Amugy akartam neki venni egy 60 literes akvariumot es gondoltam, hogy tennek melle neonhalakat. A juwelnek van egy nagyon jo 60 literes akvariuma, de aki elotte volt ot atraktam egy masik akvariumba 1 het mulva elpusztult. Nem tudom, hogy volt e osszefugges, de igy nem nagyon merek kiserletezni. Mostmar en is meg eztem, hogy 30 liter alatt tilos gerinces allatot tartani, es eleg merges is vagyok, miutan vettem a fressnapfban egy 12 literes akvariumot, amit bettas akvariumkent arultak. Gyanus volt nekem, hogy az kicsi, de megvettem. Utana neztem es amikor megtalaltam a torvenyt vettem bele garnelakat.
2016. jan. 19. 12:06
 7/12 A kérdező kommentje:
Ennel csak akkor lettem mergesebb, amikor az arkad diszallat boltjaban lattam egy gombakvariumot, amin rajta volt a betta es azt is bettas akvariumkent arultak. Azt nem vettem meg, mert tudtam, hogy gombben tilos halat tartani a 30 litert nem tudtam csak miutan megvettem a 12 literest, akkor neztem utana.
2016. jan. 19. 12:09
 8/12 A kérdező kommentje:
Enni ugy kapnak azt kihagytam hogy egyik nap fagyasztott cyclopsot masik nap szaraz betta eledelt
2016. jan. 19. 12:13
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A 25, vagy 30 már mindegy egy bettának.

60 liter viszont nem alkalmas arra, hogy együtt tartsd a hímet és a nőstény, arra se, hogy neonhalakat tarts, se méretben, (erős kompromisszumokkal talán) se hőmérsékletben, nem egyezik a betta igényeivel.

Szóval jó az így, ahogy van, nem a méret a probléma.

(csak a nősténynek is legyen egy 25-30 liter körüli aksi)


Ami a kaját illeti, próbáld meg a fagyasztott betta mixet, és inkább 2/3 részben azt adni, és a többi táp.

2016. jan. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor jo a nostenyek ugy vannak hogy egy 54 literes akvariumban vannak 4en es 16 neonhal. Tengeri akvariumban tud valaki segiteni?
2016. jan. 19. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!