Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kikapcsolhatom a szűrőt...

Kikapcsolhatom a szűrőt éjszakára?

Figyelt kérdés

A szobámban van az aksi,és nem tudok tőle aludni. Még ami megoldás lehet,hogy veszek egy időzítőt,és miután elaludtam automatikusan vissza kapcsol.. De úgy teljesen kilőhetem a HALAKNAK lesz tőle baja? Tudom hogy a baciknak nem jó,de a halaknak is rosszat tesz?

Halaim:betta,garnéla,csigak,neon es 2platti. Van olyan aki meghal ha nincs szűrés? A szűrőm a fő levegőztető is.. De abból van egy másik az alján.



2016. jan. 19. 05:47
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem oda írni,hogy az aksi kb 55-60literes. Nem tudom számit-e:/
2016. jan. 19. 05:49
 2/17 A kérdező kommentje:
Ééés vannak növények! Jávai moha,meg valami más még.
2016. jan. 19. 05:50
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

"a baciknak nem jó,de a halaknak is rosszat tesz? "


XD Hát b+, ez az év mondása lesz!


Szerinted poénból tartjuk a baktériumokat, mert olyan dekoratívak?

Azért tartjuk, mert azok az egész akvárium működésének az alapjai, és nélkülük minden kidöglik!


Szűrés nélkül konkrétan a saját szarjukban fürdenének a halak!

Ha ilyen leállításokkal kinyírod a lebontó bacikat, felhalmozódnak a méreganyagok, és azoktól sehogy máshogy nem tudsz megszabadulni, vízcserével se, csak szűréssel.


Hogy bele halnak e a halak?

Hát biztos lenne, amelyik rövid időn belül meghalna mérgezésben.

Amelyik nem konkrétan mérgezésbe hal bele, annak is akkora stresszel jár a vízminőség romlás, hogy gyakorlatilag leáll az immunrendszere.

Onnantól bármiféle kórság elviszi.

Lehet darakór, hasvízkór, uszonyrothadás, száz más dolog, ami ellen kizárólag az immunrendszer jelentene védelmet.


Ha olyan hihetetlen mázlista vagy, hogy valami isteni csoda folytán megúsznak minden betegséget, akkor egyszerűen csak fele annyi ideig fognak élni, mint egyébként élnének.


Bár a halak szempontjából nem biztos, hogy ez szerencse, mivel azt az időt szenvedve élik le.

Erre szokták a pontagyú állatkínzó hülyegyerekek azt mondani, hogy dehát tök jól volt.

Aha, persze... biztos azért, mert nem kiabált keservesen...


Na mindegy, a lényeg, hogy ne kapcsold ki a szűrőt.

Szerezz be egy néma szűrőt.

Milyen szűrőd van, márka típus?


Mi hangos benne, a motor hangja, vagy a levegőztetés, vagy mi?

2016. jan. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
Egy jó szűrőnek semmilyen hangjának nem szabad lennie egy-két nap bejáratás után (ilyen méretű akváriumban legalábbis kizárt)
2016. jan. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Simán el tudom képzelni, hogy csak a víz csobogó zavar. Ezt megszűntetheted, ha jól állítod be a szűrőt

Nincs egy képed? Sokat segítene

2016. jan. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
A belső szűrők nem nagyon csobognak... Folyamatosan járatni kell a szűrőt, ha ezt nem tudod biztosítani, akkor ne tarts halakat.
2016. jan. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Utolsó: ezer példát láttam már arról, hogy félig kint volt a szűrő a vízből, és vízsugarat nyomott magából, ami igenis csobog.
2016. jan. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
akkor nem rendeltetésszerűen használja. a belső szűrőket víz alá kell meríteni teljesen.
2016. jan. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem sem hangos egy normál belső szűrő, nekem már többféle is volt, egyiknek sem volt hangja. Ha viszont a levegőztető funkció be van kapcsolva, akkor a csobogás lehet hangos, de azt nyugodtan kikapcsolhatod (mármint a levegőztetőt, nem az egész szűrőt), mivel ha csak fodrozza a vízfelszínt, úgy is oldódik bele elég oxigén.

2016. jan. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 elwera ***** válasza:
70%

Azért hangos a szűrőd, mert fújja a buborékokat is?

Lehetne a levegő csövét leszedni, és a szűrőt 1 centire lenyomni a víz alá, hogy csak fodrozza a vízfelszínt, lehet akkor halkabb lenne.


Bár nekem bazi nagy felnyomó pumpáim vannak, és fúrt akvárium, amiből hosszú csövön jön le a víz, mint egy vízesés majdnem olyan hang van a lakásomban, a pumpáknak meg van egy halk búgó alaphangjuk.

Hát most így alszom 2 nagy akvárium mellett, 240 literes. Kíbírom, de már gondolkodtam hogy beszerzek egy füldugót. Igazából a legjobb az lenne, ha az akvárium nem abban a szobában lenne, amiben alszunk. Ha a konyhában elfér, tedd ki. Enyémek nem férnek el kint, azért vannak így a szobámban.

2016. jan. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!