Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan oldanátok meg egy 60...

Hogyan oldanátok meg egy 60 literes akvárium költöztetését 10-12 órás autóúttal?

Figyelt kérdés
Teljesen kétségbe estem, mert A-ból B-be kell költöznünk, ami 10-12 óra autóút, 1300 km táv, a halaimhoz pedig ragaszkodom. Hogyan csináljam??? Segítsetek!
2016. jan. 19. 16:33
1 2
 1/14 elwera ***** válasza:
100%

Az akváriumot ki kell pakolni üresre.


A Hermes-ben kapsz ilyen zárható fedelű 16-18 literes vödröket. [link]

Olyan mint a diszperzites vödör, fém füle van, ez jó erős. Ilyen vödrökbe rakhatod a halakat, egy másikba meg a berendezést.


Érdemes lenne venni egy elemes légpumpát is, és amikor megálltok pihenni, mindig befújsz a vödörbe egy kis levegőt. [link]

Elemes légpumpára kell egy kis csődarab és a végére egy porlasztó. Nem nagy összeg. Ha díszhalasnál nem kapsz, akkor próbáld meg horgászboltban, ott is árulnak ilyet.

2016. jan. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 elwera ***** válasza:
100%

Reméljük a kocsiba meleg lesz.

Még a hőmérséklet lehet probléma.

2016. jan. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Simán kivitelezhető. levegő se kell, csak pár halanként kell becsomagolni őket. Van ilyen termo zacskó vagy mi a fene amibe nem hűl ki a vizük egy adott ideig. Neten nem találtam ,de rákérdezek majd a pontos nevére.
2016. jan. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
zárható vödör kb 15-20 literes, melegen legyen! én beraknám a bal első ülés elé, ahol fújja be alul a meleglevegőt az autó, horgászboltban,decathlonban, már láttam elemes vízpumpát kb 1500 ft-ért, azt még bele kell tenni és meg van oldva. a Vödörbe az akvárium vizét töltsd.
2016. jan. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 elwera ***** válasza:
100%
Még az jutott eszembe, hogy ha nem akarsz nagy hőingadozást, a vödröt körbe lehetne tekerni egy paplannal és úgy beletenni pl egy nagy ikeás, vagy teszkós táskába az egészet..
2016. jan. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha megérkeztetek, csöpögtetős módszerrel akarod akklimatizálni a halakat (drip acclimatization)! Arra számíts, hogy a vízminőség NAGYON eltérő lehet.


Érdemes lenne regisztrálni egy helyi fórumra, és a helyi halasoktól segítséget kérni, hogy melyik a legjobb bolt a környéken stb. Úgy hallom Nagy Britanniában az egyik bolthálózat még bejáratott szűrőanyagot is árul :)

Minimum egy Tetra SafeStartot érdemes lenne kint majd beszereznetek: ez az egyike azoknak a ritka termékeknek, amelyek a helyes bacikat tartalmazzák és amennyiben helyesen is tárolják, szinte teljesen "bejáratja" az akváriumot.

2016. jan. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Jelenleg Brüsszelben vagyok, innen kellene hazaujutni Budapestre. Itt Tetra termék nincs, csak a Sera termékei, azt preferálják. Az oldatot megkeresem, hátha itt is találok hasonlót, minden esetre a porlasztót is beszerzem. Én csak a hosszú út miatt aggódom, hogy mennyire fogják bírni a halak a zötyögést, rázkódást, hullámzást fél napon át nyári melegbe(költözés május-június).
2016. jan. 19. 18:39
 8/14 anonim ***** válasza:
Kibírják, vannak vadon fogott halaim,ha Afrikából kibírták az utat, akkor kibírják Belgiumból is.
2016. jan. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 elwera ***** válasza:

Persze. Nekem is vannak tengeri halaim, amik közül vannak vadonfogottak. Egy könyvben azt olvastam, hogy kis zacskókba teszik, a zacskókat fektetve tárolják, mert úgy nagyobb a víz felülete amin az oxigént felveszi. A zacskót csak a feléig töltik vízzel, a másik felébe csak belefújnak és bezárják úgy, hiszen az is tartalmaz oxigént, illetve ha van a boltnak tiszta oxigénje, akkor azt töltenek bele. De ha 1 zacskóba csak 1 halat teszel, szerintem az is csak 8-10 órát bír ki így. Általában a végén szokott probléma lenni, az utolsó fél órában. Akkor már nagyon sietni kell és gyorsan el kell helyezni akváriumban őket.

Vannak olyan halak is amiket vegyianyaggal elbódítanak mert úgy kevesebb oxigénnel is életben maradnak, de az ilyen halak később szoktak megdögleni. A zacskókat egymás mellé fektetve beteszik egy hungarocellel kibélelt karton dobozba, és becsukják.


De én azért mondtam a vödröt, mert azt menet közben ki tudod nyitni, és ha kapnak oxigént, akkor bármeddig kibírják. Több napig is. Nem kell félni, hogy elfogy az oxigénjük, ha van egy elemes levegőpumpád.



Mi kb 3 hete, diszperzites vödrökben szállítottuk át a 240 literes és 130 literes akváriumomat. Először csak átraktam mindent egy ronda akváriumba meg egy hordóba. A két kiüresedett akváriumot átszállítottam a lakásba, ott megtöltöttem vízzel. Ez tengeri akvárium volt, de az mindegy. Beletettem a fűtőt is, hogy 26 fokra felfűtse. Másnap kb 40 kiló élőkövet vittünk át vödrökben, utána visszavittem az üres vödröket és a halakat szállítottam át bennük. 1 vödörbe csak 3 halat raktam, max, mert ezek összeveszős területvédők. De mi nem vittük messzire. Az oxigénjük nem fogyott el.

A problémám a hideg volt. Kitettem a kapuhoz a vödröket és ahogy pakoltuk be, meg ahogy pakoltuk ki, pillanatok alatt lehűlt minden. Siettem ahogy tudtam.

Az élőkövekkel együtt pl volt benne sok kis kígyókarú csillag, azok leálltak a mozgásban, de érdekes mód mégsem döglöttek meg. Itthon letettem a kályha elé a vödröket és utána kezdtem elrendezni, átpakolgatni az akváriumokba. Lassan visszamelegedtek és megint mozogtak. A halakkal gyorsabb voltam, amint kipakoltuk, öntöttem is be őket az akváriumba. Nem hagytam elég időt a klimatizálásra, de ha hagytam volna, akkor kihűltek volna a vödrök. Nem volt annyi vízmelegítőm, hogy minden vödörbe tegyek egyet. Máskülönben meg a legnagyobb bohóchalam így is kiugrott mikor levettem a vödör fedelét, ezért azt a halat egyből dobta az akváriumba egy barátnőm, aki felszedte a szőnyegről.

Másnap konstatáltam, hogy életben maradt. Nem esett magasról, csak 30 centiről. A vödör kinyitásakor vigyázni kell erre is, hogy ne ugorjanak ki.


Én csak a hőmérséklet miatt aggódnék a 12 órás úton.

2016. jan. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az is megoldható van valami cucc, ami elkábítja a halat. Így kevesebb oxigént használ fel. A hőmérséklet ingadozás pedig eszközölhető a hőtartó zacskóval.
2016. jan. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!