Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől algásodhat a víz?

Mitől algásodhat a víz?

Figyelt kérdés
Már 3 éve van akváriumunk, de ilyen még nem volt. Az akvárium fala, a növények, a kövek, szóval mindent ellep az alga. Világítást cseréltük le, egy neoncsövesre, előtte energiatakarékos égőt használtunk. Lehet hozzá köze? Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. jan. 22. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát igazából ezt nehéz megmondani, mivel sokféle alga van és sokféle dolog okozhatja, pl.: kevés fény sok fény, túltelepítés, kevés szűrés, kevés tápozás, ablakon beszűrődő fény, fénycsőcsere (igen lehet, hogy nálad ez a baj), kevés növény, stb. és persze ezek kombinációi.

2016. jan. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Milyen a fénycső? hány kelvines?
2016. jan. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ird le részletesen az akvariumud...mennyi hal, világítás, etetés, szűrés, halak...
2016. jan. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez van ráírva. ft8 18w 65 cm hosszú neoncső, fénye sárgás. Tudom, hogy van kifejezetten akváriumhoz való, de ahonnan kaptuk a világítást pontosan ilyen cső volt benne és évekig nem volt vele gond. Hal nincs benne sok, egy vitorlás, 5 neon 10 guppi. 120 literes. Növény szerintem van elég.
2016. jan. 22. 20:08
 5/8 A kérdező kommentje:
Lemezes halkaját adok nekik. Kifejezetten halas boltban veszem, ők ajánlják mindig, hogy mit adjak. A szűrő egy kék szivacs(akváriumhoz való állítólag) egy állítható motorú keringtetőn van rajta. Nem vagyunk profik, így nem tudom minek mi a neve. Eddig nem volt gond 3 évig, így nem foglalkoztunk vele.
2016. jan. 22. 20:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy az a 3 év volt a csoda, hogy nem volt alga. Bár elég szélsőséges körülmények között is ki tud alakulni az egyensúly, ami sokat jelent az algamentesség szempontjából, viszont ez az egyensúly elég instabil, és bármi változás boruláshoz vezet.


Eddig is valószínűleg még kevesebb fényed volt, olyan kevés, hogy semmilyen alga nem élet meg benne.

Most is kevés fényed van, de az algáknak már elég.


Igazából még több fény kéne, és egy rakás élő növény. Ez lenne az optimális megoldás, alapjaiban oldani meg a gondot, úgy, hogy konkurenciát teremtesz az algáknak.


Ültess bele pár tő Cryptocoryne Wendtii-t, meg pár Microsorum Pteropus-t kötözz fára vagy kőre, meg dobálj bele pár gömbmohát.


Először csak 1-1-et ezekből, (gömbmoha mehet több is, az biztos kibírja) mert nem biztos, hogy megmaradnak, mert nagyon kevés a fény.

Ha megmaradnak, (2 hónap) akkor vegyél többet.


Ja, és persze heti 30% vízcsere állott vízzel!

2016. jan. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Növény szerintem van elég."


Ja, ez elkerülte a figyelmem.

Ez érdekes. És nőnek egészségesen? Hány wattos volt a kompakt fénycső? (energiatakarékos) A növény közvetlenül alatta volt?

Mi volt ráírva az energiatakarékosra? Megvan még? Nem tudod, milyen színhőmérsékletű volt?

2016. jan. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem emlékszem az égőre, hogy milyen volt kidobtuk a szelektívbe. A növények szerintem jól érzik magukat mert új hajtást hoznak, szépek lennének, ha nem lenne rajta alga. Szép zöldek, növények már mentek nálunk tönkre, azt felismerném.


Köszönöm a hasznos tanácsokat, mindenképp megfogadom.

2016. jan. 22. 20:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!