Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 54l es akváriumot szeretné...

Egy 54l es akváriumot szeretnék növényekkel betelepíteni. Milyen növények volnának alkalmasak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy garnélás-endler guppis aksit szeretnék, elsősorban olyan nővényeket szeretnék (latin név is) amik nem nőnek 30cm nél nagyobbra, és Co2 nélkül is elvannak, világításom az 18w os fénycső. Milyen növény lenne alkalmas az aljzat "fűvesítésére"? 5cm táptalaj is biztosítva van. Több lehetőséget,ötletet is szívesen fogadok.

2016. jan. 24. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
füvesítést úgytudom nagyon nehéz, kezdőknek nem ajánlott és co2 is kell hozzá, de lehet h hülyeséget mondok
2016. jan. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát biztos nem egyszerű, de hallottam olyan növényről ami co2 nélkül lassan de elterül az ajzaton. Akvarisztikával már foglalkozok egy ideje, csak a nagyon növényes és garnélás akváriumba még nem fogtam bele
2016. jan. 24. 15:31
 3/7 anonim ***** válasza:
18W-al ne is álmodj füvesítésről, esetleg ha két fénycső lenne, akkor talán a HM.
2016. jan. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha arra gondolsz hogy a megfelelő az 1W/l az igaz ,de csak a sima villanykörténél valós ez a számolás azt hallgatom hogy a fénycsőnél nem így kell tervezni.szerintem elég egy 18w os fénycső az 54l re, persze nem tervezek kivételes fűre,
2016. jan. 26. 21:34
 5/7 anonim ***** válasza:
de fénycsőnél is így kell számolni, de nem beszélt itt senki se 1W/l ről. Ha tudnál számolni akkor tudnád, h 2 fénycső az 36w/54 l= 0,6666 w/l.... 18 w alatt eleve nagyon kevés növény marad meg, nem h gyepesíteni lehetne vele. pl anubias, jáva moha, gömbmoha
2016. jan. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
semmilyen fűre ne tervezz ,mert csalódni fogsz... :)
2016. jan. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Argentin Átokhinár nekem is az van szerintem szép és gyorsan nagyra megnől lehet szaporitani nem igényesek
2016. aug. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!