Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez darakór? Ha igen hogya...

Ez darakór? Ha igen hogya kezeljem? Túl élik a guppik?

Figyelt kérdés

Kerlek segitsetek!

Persze folyamatosan mozogtak,igy nem lettek tul jok a kepek,de itt vannak:

[link]

[link]

Mennyire sulyos? Ha holnap veszek nekik gyogyszert meg tul elhetik?



2016. jan. 24. 20:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Fűtsd fel 29-30 fokra a vizüket.Tegyél 10 literenként egy kávéskanál sót a vízhez. 3-4 nap múlva egy vízcsere és a cserevízbe is mehet 10 literenként egy kávéskanál só. Gyógyszer nem kell , még kezdeti fázisba van.
2016. jan. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Elég halványan látszanak a pöttyök, te nyilván jobban látod.

Kétféle egyszerű kezelési mód van:

-malachitzöld

-30 fokos víz+10 literenként 1 teáskanál só (halak összetételétől függően használható, a guppik bírják)

Azt viszont nem árt, ha tudod, hogy a betegséget, csak stresszes, legyengült halak kapják el, esetleg más betegséget követ. Írd le a pontos tartási körülményeket, hogy tudjunk segíteni, hogy mi az, amit rosszul csinálsz.

2016. jan. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Vannak még más halak is az akváriumban? Mert amit az első mondott, a guppiknak jó, de vannak olyan halak, amelyek vagy a sózást, vagy a meleg vizet nem bírják. Illetve, hogy a tartási körülményeket is írd le, mivel gyakran itt van a probléma igazi forrása.

2016. jan. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Rendben

Az akvarium uj,jarattam egy ideig (2het),es most lettek guppik csutortokon. A 3 guppin kivul csak egy anci van.

Szivacsos szurom van,ami egyben levegozteto,nem volt tisztitva az aksi amiota megerkeztek. 2 anubias novenyem van,eleg nagyok. Vizkezelot csopogtettem amikor megjottek,etetni minden felet kiprobaltam,hogy tudjam melyiket szeretik:liofinizalt tubifex,es vorosszunyoglarva,illetve lemezes. Draga jo edesanyam bedobott egy kis tojasrantottat is nekik,egy kis darabot "mert szomoruan neztek ra",sajnos bent is volt egy darabig,mivel nem lattam meg azonnal,anyam meg nem szolt. Ami meglepo hogy allitolag szerettek. Mindegy,szoval azt kivettem es ezen kivul semmi nem volt. Kicsit idegesek voltak,azt hittem csak rossz a nosteny/him felallitas,most mentem volna venni meg par nocit,de igy akkor nem fogok. Szoval idegesek voltak,de azt hittem ez,vagy egyszeruen csak nem szoktak meg meg az uj helyet. Az aksi 60literes. Uj futot is most vettem bele.

2016. jan. 24. 21:09
 5/14 A kérdező kommentje:
Rendben,felvettem a futest,es besoztam,holnap pedig megyek es veszek nekik gyogyszert. Igy jo lesz? Tul elhetik? Lehet a rantotta miatt van az egesz?
2016. jan. 24. 21:09
 6/14 anonim ***** válasza:
Több, mint valószínű, hogy ez okozta. Egyébként miből gondoltad, hogy rossz a nemek aranya? Ha 2 hím és 1 nőstény van benn, akkor ez is közrejátszhatott (a rántotta mellett).
2016. jan. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem a meleg + só nem használt, én parakillt használtam, attól rendbe jöttek (pedig én is tartok a vegyszerezéstől)
2016. jan. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hát pontosan,mivel 2hím van és egy nőstény...

Én voltam a hülye,hiszen én vettem meg,de azért az is elég szomorú,hogy a patkány boltosba nem szorult annyi jóindulat,hogy miután megkérdeztem "jó ez így" azt mondta igen.. Nem is tudom hogy melyik a rosszabb,ha direkt nem szólt,vagy ha nem tudott egy ilyen infót.. Ráadásul szerintem csak úgy találomra szét szórták a halakat egy nőstény és egy hím kupacba,mivel a kis színes,aki elvileg tutira hím terhes lett...a fekete "nőstény" pedig pont úgy kergette mintha fiú lenne,plusz a másik fiú nem is figyelt az állítólagos nőstényre csak a terhes "hímre". Aztán péntek-szombat kezdett el érdekelni,vajon nem azért idegesek-e mert rossz a felosztás...ezért mentem volna ma még néhány nőstényt venni,ehelyett meg reménykedhetek,hogy túlélik,és adhatok nekik antibiotikumot😞:(

2016. jan. 25. 05:58
 9/14 A kérdező kommentje:
Kérlek még annyit írjatok meg,hogy a szivacsos szürővel mi a teendő,ha már megvan a gyógyszer? Sok mindent olvastam,hogy teljesen állítsam le amíg tart a kezelés,sőt vegyem is ki... csak nekem ez a levegőztetőm is (gondolom a kis izé ami buborékokat lő fel nem számít igazán),szóval ezesetben mennyi idegig hagyjam-hagyhatom offline? Mossam át a szürőt? És a kezeléshez képest mikor takarítsam az aksit? :(
2016. jan. 25. 06:01
 10/14 anonim ***** válasza:
Komolyan bedobta a tojást? Ilyen kevés vízbe belső szűrő mellett, könnyen berohad a tojás, az ammónia okozhatta. Magyarázd el neki,h ha nem akarja leölni a halaidat akkor többet ne nyúljon hozzá.
2016. jan. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!