Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 40 literes akváriumban alga...

Riki19920 kérdése:

40 literes akváriumban alga elszaporodott? Ötletek?

Figyelt kérdés
Van egy 40 literes akváriumom működik 3 hete. Fehér színű alga van jelen és az akváriumom nem akar letisztulni.
2016. jan. 26. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok akváriumszakértő, de szerintem írd le hogy milyen az akvárium, milyen a szűrés, milyen gyakran mennyi vizet cserélsz, milyen halak vannak benne, hogy könnyebben tudjanak segíteni.
2016. jan. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Fehér alga nincs, akkor azok állati egysejtűek, nyilván nem megfelelő a vízbe jutott szerves anyagok lebomlása,ezért az egysejtűek táplálékhoz jutnak. Vagy sok a hal és sok a táplálékuk, és/vagy a szűrő nem képes a keletkezett bomlástermékeket eltávolítani. Javaslat: kevesebb hal, jobb szűrés, vízcsere (német keménység csökkentése), enyhe víz-savanyítás, halak etetésének mérséklése.
2016. jan. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod hogyan tudom savanyítani a vizet? Levegőztető segítene a szűrőnek? Hányszor cseréljem a vizet és mennyit?
2016. jan. 26. 19:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Friss még az az akvárium. Pont ezért kell a bejáratási idő.

Amíg ilyen kérdéseket teszel fel, addig alapvető hiányosságaid vannak, úgy mindenek előtt először is olvass:

[link] első 2 fejezet minimum!


Aztán ha tisztában leszel az alapokkal, létre tudsz hozni egy stabil akváriumot, megismered a vízkémia alapjait, összefüggéseit, és lesz egy kis gyakorlati rutinod, (jövőre) majd akkor b-szogasd a pH!

2016. jan. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!