Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyibe kerül egy komplett...

Mennyibe kerül egy komplett akvárium? Többi lent.

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy akváriumot, mindennel együtt.Egyelőre nem szeretnék többet egy 15-20 literes akváriumnál, 2-3 halnál, egy szűrőnél stb. stb. És azt szerettem volna kérdezni, hogy milyen halat válasszak, amelyiknek a legkevesebb a vízigénye (liter) stb.

2016. jan. 28. 16:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire én tudom, 30 liter a minimum méret.
2016. jan. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

30 liter a minimum, amiben lehet halat tartani. Ebbe mehet:

- 3-5 guppi VAGY

- egy hím betta VAGY

- valamilyen lassabb mozgású razbóra raj (6-8 db) VAGY ESETLEG

- törpe gömbhalak (bár ezek macerásabbak)


Nagyon alap hangon (új felszereléssel):

- akváriumüveg: 4000 - én az 50*20-as alapterületet ajánlom, a legtöbb halra érvényes, hogy minél hosszabb az úszótér, annál jobb

- szűrő (nem kínai): 4000

- világítás: 6000 (ha elég jók a fényviszonyok a szobádban (nem odatűző napra gondolok), és megelégedsz alacsony-közepes fényigényű növényekkel (pl. Anubiasok, mohák), akkor ez elhagyható - nálam tetőtérben 4 akváriumból csak egynek van világítása, az egyikben így is küzdök nyáron az algákkal

- fűtő (nem kínai): 5000 forint (de nem minden hal igényli, pl. guppik egy átlagosan jól fűtött lakásban elvannak nélküle is)

- ezen felül még tető kellhet, ez lehet műanyag tető akár 8000-ért (igaz, abban van világítás is), de lehet egy plexilap is 1000 forintért vagy veheted az akváriumot üveglappal is vagy vágathatsz egy üveglapot az üvegesnél...


Tehát nagyjából: 10-20 ezer forint, ha minden kell, minden új és európai gyártmány (én nem szívesen használnék valami no-name távolkeleti márkát, ha az egyik végét a konnektorba, a másik végét meg a vízbe teszem:S)


VAGY vehetsz persze komplett szettet, de lehet, hogy idővel nem leszel megelégedve a szűrővel és a világítással (nekem mondjuk 4-ből 1 szett, ajándék volt, a szűrőt cseréltem, különben elvagyok vele): kb. 20000


VAGY vehetsz üres szettet, ami a üveg + tető: 10000

2016. jan. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

30 liter alatt TÖRVÉNY tiltja gerincesek tartását, 20 liternél gondolkodhatsz törpe garnélákon (tigris, red cherry, kénsárga), vagy csigákon.

A költségek alaphangon a 2-es által leírtak.

2016. jan. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Az előzőek jól leírtak mindent. Még annyi, hogy azt írtad, hogy kezdő vagy és ezért akarsz csak kicsi akváriumot. Valójában a kezdőknek a kicsi akváriumok éppen hogy nem javasoltak, mivel a kis víztömegben nehezen áll be a biológiai egyensúly és nem sok halfaj közül választhatsz. Kezdőknek kb. 60-100 liter az ajánlott méret, ebben már könnyebben beáll az egyensúly és a választható halfajok száma is több. Ja és még valami: hogyha jól akarod csinálni, mindennek neked kell utánanézned, és véletlenül se az eladóra hallgass, mert legtöbbször nem értenek hozzá.

2016. jan. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%

használtan 25-30 ezerért komplett akváriumot veszel ,olyan 80-100 litereset. facebookon lépj be halas csoportokba , naponta tesznek fel eladó szetteket.


[link]


[link]


Egy kis olvasmány:

[link]

2016. jan. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
egy 100 literes akvárium alapterülete kb 80x30 cm körül lehet, nincs olyan kis lakás amibe ennyi helyet nem tudsz csinálni, nekem a garzonomba van egy 600 lityis, de még szeretnék egy 200 literes körülit ha anyám meg nem öl.
2016. jan. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A 4. Valaszadonak teljesen igaza van. Ne kezdj bele kezdokent kicsi akvariumba. Nagyon maceras. Es nagyon nehez beallitani az egyensulyt. Es sajnos ez az allatok illetve novenyek pusztulasahoz vezethet es ez sajnos elveheti a kedved. Kezdj egy 80-100 literessel. Abban tarthatsz tobb kisebb halfajt es novenyeket es dekoraciot is tehetsz bele(vasfa, ko, stb) mert nagyon nem vesznek el a terbol es halaidnak is lesz tere uszkalni. Es egy ekkora akvariumnak a fentartasa alig kerul tobbe. Max 1500ft havonta. De szerintem meg ennyi sem. En a 250literesemet kajaval vizcserevel tappal egyutt hozom ki nagyon maximum 5000ftbol.
2016. jan. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Marmint 1500forinttal lerul tobbe mint egy 30literese*
2016. jan. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
38%

2-es vagyok:

Való igaz, mindenki azt szokta mondani, hogy könnyebb a nagyobb akváriummal.

De azért nem törvényszerű. Én 30-assal kezdtem, és sokáig meg is elégedtem vele, és sosem volt gondom a vízminőséggel. (Az ajándék 54 literes szettem évekig dobozban volt, mert azt mondtam, nekem az nagy.)

Most két 30-asom és két 60 liter körüli van. Nem érzek köztük semmi különbséget.


Szóval gondold át! Ha tényleg szeretnél (egyszer) nagyobbat / többet, akkor lehet, hogy tényleg érdemes min. 54-eset választani, és lehet, hogy hamarosan annál is nagyobbat akarsz majd. De lehet, hogy neked is "elég" lesz a 30 literes - ennek persze megvan az a kockázata, hogy vagy le akarod majd cserélni vagy veszel másikat is, és akkor dupla felszerelés kell, mindenképp ráfizetsz.

Ha az eredeti elképzelés szerint a 30-asnál maradsz is, akkor is érdemes olyan fűtőt és szűrőt venni, ami megfelelő lenne nagyobb (min 60 literes) akváriumba is - biztos, ami biztos.

2016. jan. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%
fűtőt nem érdemes olyat venni 30 literhez ami jó 60 literhez is. 1, nagy az ingadozás 2, ha elromlik a termosztát akkor megfőzi a halakat
2016. jan. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!