Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Menyit és milyen fajta halat...

Menyit és milyen fajta halat tartsak? (részlett lent)

Figyelt kérdés

Egy 18l szabványos tégla alakú akváriumom van.

Amik benne vannak:Az alap(fütő,szűrő stb.)fehér kavics (ilyen: [link] növényzet, vílágítás(ledes).


2010. márc. 28. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:

törpeharcsa, algaevő, platty vagy xifó(ezek narancssárgák v ezüstszürtkék), black molly(fekete), guppy(sokféle színű a farokúszójuk)

ezek nagyon jó tűrőképességű halak egy kezdőnek tökéletesen megfelelnek

2010. márc. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Karanténnak vagy ikráztatónak használnék 30 L körül. Nagyon kicsi aksi. Macerás a renden tartása és nem fognak működni benne a baktériumok. 60L fölött ha lehet. Egyébként 1cm ha 1 Liter víz a szokásos számolás. Tehát ha egy guppy 5 cm, akkor abból 3 eredetileg.
2010. márc. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
A lány xifo 10 cm-re nő. Tehát annak 10L víz kellene / db. A másik, hogy nem tudom mivel oldod meg a levegőt. Világításnak kellene vagy 20-30W
2010. márc. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3 válaszoló:

Én azt írtam hogy minden ami alap bene van ezalatt értettem a légpumpát is csak nem akartam kiírni hanem azt írtam hogy stb.

Ami pedig a lámpát illeti van egy réggeben használt 25W-os fénycsövem (természetes fehér színű)az jó lenne hozzá?

2010. márc. 29. 06:59
 5/7 A kérdező kommentje:

1 válaszoló:

És ezekből menyit fajonként egyett vagy inkább egy-egy párt.

2010. márc. 29. 07:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Algaevőt be ne tedd.Nagyra nő.Tegyél bele amanda lazacot,törpeharcsát,vagy red cherry garnélát.Minden esetre a kistestü halaknál nézz szét.Pl a mollyt mellőzném.Ekkora akváriumba viszonylag "nagy"Jah,és hogy algával táplálkozót is mondjak:Törpe szívóharcsa
2010. márc. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Ez egy kicsi akvárium, de azért szépen be lehet rendezni és megfelelő méretű halakkal,növényekkel, mutatós lehet.Én kék neonhalat, vagy hasonló méretű csapathalakat ajánlanék 6-8 esetleg 10db-ot.Endler,guppi hím,amanda lazac,törpe páncélos harcsák, vagy törpe szívóharcsa, esetleg Red sherry garnéla.Természetesen nem mindegyiket, csak a választék miatt írtam ennyit.Némelyiket társítani is lehet.Növénynek jávai mohát ajánlanék egy szép gyökérrel és törpe vizipáfrányt, a felszínre egy két úszónövényt.Szebben mutatnának a halak sötét talajjal, vagy legalább, sötét hátfallal előtt.Nem szabad ekkora akváriumba xifókat, mollykat,tartani, de még a plattit sem ajánlanám jó szívvel, ezek a halak jóval nagyobb medencét igényelnek.Ha teheted vegyél nagyobb akváriumot, ezt pedig használd karanténnak és alkalomszerűen nevelőnek.
2010. márc. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!