Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit jelent ha a halak az...

Mit jelent ha a halak az aljazra lesüllyedve szinte fekszenek?

Figyelt kérdés
Mi lehet a bajuk? Normális ez?

2016. jan. 30. 08:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
éjszaka, sötétben normális lehet a halak fajtájától függöen.
2016. jan. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ammóniamérgezés.

Mekkora akvárium? Milyen halak (miből mennyi)? És milyen szűrés?

2016. jan. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
képet csinálj róluk.
2016. jan. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tegnap csináltam egy 50%os vízcserét,és a lehető legalaposabban kitakarítottam az aljzatot is...

54 liter,eheim pick up 2008

Darakórral kezeltem őket,most telt le az egy hét,elvileg javallott volt az ekkora vízcsere..

Direkt már 2 napja állt a víz,ráadásul az aksiban vannak növények,amik az ammóniával táplálkoznak...

A guppyk már kicsit élénkebbek,de néga így is ledepiznek egy félórára az aljzatra:((

Szerintetek?

2016. jan. 30. 18:22
 5/12 A kérdező kommentje:
Képet meg nem tudtam mert elbújnak a növények mögé,csak a színük látszik szinte mögötte..
2016. jan. 30. 18:23
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
a gyógyszerrel kinyírtad a lebontó baktériumokat ,ammónia mérgezés lehet.
2016. jan. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
rakj bele olyan baci csomagot amit az akvárium indítására szoktak ajánlani mert gyakorlatilag újrakezted ezzel az akváriumot
2016. jan. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsó!

50%-os vízcserét szoktak csinálni ilyenkor, ezzel nem irtotta ki a szűrőn lévő bacikat, ha az aljazatot úgy takarította, ahogy én gondolom, az sem sok vizet zavar.

Egyébként a szűrő gyenge, MINIMUM egy Eheim pick up 2010 kellene. Ez az ammónia egyik oka.

A halak számáról és a vízcserékről semmit nem tudunk, így azt nem tudjuk, hogy van-e más is a háttérben.

2016. jan. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szerintem az újra kezdést inkább a gyógyszerre értette,ami sajnos részben igaz is,mivel túl későn vettem ki a szűrőt,hogy külön vödörben jártassam,lehet tényleg ez a baj...

3 guppy,2cory egyébként

Ezen a vízcserén kívül hetente szoktam 20-30%osakat,csak most a darakór miatt kellett ilyen nagy..

Milyen szűrőt ajánlotok? Eheim pick up 2010 tényleg jó,biztosan elég vagy ha már..akkor vegyek egy még nagyobbat? Vagy az értelmetlen?

2016. jan. 31. 15:39
 10/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a Parakill elég sok betegséget gyógyít, próbáld ki szerintem. Azt általában szokta írni, hogy mennyi literbe meggyi cseppet !!
2016. jan. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!