Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az anubias tényleg elrohad ha...

Toma781 kérdése:

Az anubias tényleg elrohad ha elültetjük mert egyik oldalon azt olvastam hogy igen egy másikon meg azt hogy nem?

Figyelt kérdés
2016. jan. 31. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
[link] Ültethető.
2016. jan. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
Általában elrohad, de néha nem. Láttam én is példát homokba ültetett és élő Anubiasra, de legalább 20X annyit az ellenkező esetre. Nálam már attól is elrohadt, hogy kiraktam egy befőttesüvegbe, amiben nem volt vízmozgás. Mivel az Anubias egy drága növény, szerintem értelmetlen beültetéssel kockáztatni.
2016. jan. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne ültesd el, vagy úgy ültesd, hogy csak a gyökereket, a gyöktörzs maradjon szabadon!
2016. jan. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 elwera ***** válasza:

Én ültettem Pro soilba és nem rothadt el, de hogy a gyöktörzse mennyire volt benne, azt most így utólag nem tudom. A pro soil egy annyira laza talaj, hogy abban semmi baja nem lesz. Viszont ha kavicsba ülteted, akkor esélyes hogy megdöglik. Persze kavicsa válogatja. Pl apró bazaltba ne ültesd, az nagyon töpörödik, tömörödik, állítom a víz se jut le alá. A sóder egy fokkal jobb, de az is inkább kétesélyes. Ha viszont nem akarsz kísérletezni, akkor jobban jársz ha a csak a kavicsod tetejére rakod.


Egyszer Cripto-t ültettem valamilyen színezett, mohazöld mészkő kavicsba, lehet h az gyöngykavics volt, ilyen névtelen apró kavics. És évekig elvolt benne, teljesen jól, néha kapott egy kis gyökértápot.


Anubiast régen amikor még nem tudtam, hogy le kell szedni róla a gyapotot (amivel vesszük), akkor kosárral együtt leraktam csak a földre. A kosárba voltak kis kövek amik lenntartották, és a kosarába nyomtam gyökértápot, az is tökéletesen jól elvolt és növekedett lassacskán. Volt hogy a gyökerei kinőttek a kosárból, teljesen körbenőtte a kosarat és végül úgy tudtam csak leszedni róla a műanyagot, hogy ollóval szanaszét vágdostam.

2016. jan. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálam se rohad el, nem szoktam elultetni kővel lefogatom, de van vagy 10 tovem, mindegyiknek a gyökere megindult a taptalaj felé, már régóta benn vannak kB 2 éve semmi bajuk, kivancsisagbol egyet kivettem volt vagy 20 centis gyökere lennt , semmi bajuk nem volt.
2016. febr. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!