Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halak karanténozására mekkora...

Halak karanténozására mekkora akváriumot vegyek?

Figyelt kérdés

Karantén alatt azt értem,hogy minden újonnan vett halat és növényt elöszőr másik aksiba teszek nehogy bevigyenek valamit az aksiba...

Szerintetek ez feltétlenül szükséges egyébként?

És inkább 10litereset vagy 20 litereset vegyek? Nagyon rossz lenne nekik (még ha csak kis időre is) a 10 liter?

Bettában,garnélában,és plattikban gondolkodom,a nagy aksi 60literes.

Nektek van karantén aksitok,vagy hogyan oldjátok ezt meg?



2016. febr. 2. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Műanyag felmosó vödör.


- olcsó

- fertőtleníthető

- nem törik

2016. febr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Felesleges teljesen. Állatorvos azt monda h 8-10 hónap karanténozás esetén van értelme a dolognak. Ilyen 2 napos 10 literes medencébe történő karanténnal csak ártasz , lestresszeled a halat.
2016. febr. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ajj rendben:(

És a műanyagnak van értelme? Mármint értem hogy több időre kell,én 2 hétre gondoltam,mivel van tartalék szűrőm és fűtőm is:)

2016. febr. 2. 16:34
 4/9 anonim ***** válasza:
2 hétig szted hogy érzi magát egy vödörbe egy hal?? mellesleg semmit se ér 2 hét...
2016. febr. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20 liter, megfelelő hosszúságú kiúszótérrel megfelelő. Semmiképpen ne használj műanyag felmosóvödröt vagy hasonlót, ami nem kifejezetten akvarisztikai célra árusítanak, mert olyan toxikus anyagok oldódhatnak ki a műanyagból, amelyek pár nap alatt megölhetik. Karanténra több hetet szoktak javasolni, ezalatt általában előjönnek a vásárolt halon az esetleges betegség tünetei vagy megjelennek a kórokozók.
2016. febr. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És az akváriumba tehetek vizet műanyag vödörrel?? Vagy arra sem használthatom?
2016. febr. 2. 16:56
 7/9 Dioxyde ***** válasza:
Én még nem láttam műanyag vödröt amit akvarisztikai célra gyártanak XD simán veszel műanyag vödröt vagy kettőt is az jól jön a heti részleges vízcseréhez nem lesz tőle semmi baja a halaknak ne izgulj az utolsó hülyeséget írt neked.
2016. febr. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én 13 litereset használok karanténnak, 1-3 centis halaknak.

Egyszer nem használtam, mert a "nagy" akváriumomban "csak" 3 guppi volt - az volt az egyetlen alkalom, hogy darakórosak voltak a halak:( Szóval én feltétlenül ajánlom.

2016. febr. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pusisz ***** válasza:

Természetesen karanténnak is akvárium lenne a legjobb, a hal fajtájának megfelelő. Bele sem megyek, hogy egy csapat neonnak, vagy cápaharcsának, esetleg vitorlásnak mekkora kellene. Nyugodtan tedd egy műanyag akármibe, semmi bajuk nem lesz pár nap alatt.

A karantént új halaknál sohasem használom. 10 év alatt 1.-szer jött elő darakór, bár az a stresz miatt is lehetett.

Akkor karanténozok, ha a hal nálam lesz beteg, de nem kell az összeset kezelni. Ha sikerül megmenteni, visszamegy ha nem akkor sajnálom, de legalább nem fertőzött...

A műanyaghoz még annyit: nekem 320 literes az aksi. A vízcseréhez 60 liter víz!, műa. hordóban pihen, mert mi másban kellene?

2016. febr. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!