Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akvárium szett...

54 literes akvárium szett berendezése?

Figyelt kérdés
Kaptam egy 54 literes szettet. A lámpa 15/W-os. Van hozzá fűtő, levegőztető+tisztító. Hogy tudnám berendezni (milyen növényekkel, halakkal) hogy élő akváriumom legyen, amivel nem kell sokat foglalkozni? Azt tudom hogy árnyéktűrő növények kellenek és jó sok. De ezen kìvül tudtok segíteni?
2016. febr. 4. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:

sajnos az ilyen szettekbe túl gyenge a lámpa teljesítménye is ahogy észlelted és a szűrőbe a szűrőanyag térfogata is túl kicsi. leírhatnád a szűrő fajtáját és akkor nagyjából be lehetne lőni,h hány halat bír el. Foglalkozni kell vele, kinek mi a sok.

nano halak közül válogatnék:


[link]


Növény: anubias, gömbmoha , jávai moha, esetleg egyes cryptok.


ezt ovlasd el kezdésnek:

[link]


ja és az eladóra sose hallgass, inkább itt kérdezz

2016. febr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elolvastam. :) a szűrő az a sima amit szettekbe lehet kapni [link] 50-100 literes a mienk. De van mégegy ugyan ilyenünk ami egy régebbi akvárium hoz volt. Ha kettőt beüzemelek az már sok?
2016. febr. 4. 22:35
 3/9 anonim ***** válasza:

A belső szűrő vízforgatásának 5-600 l/h-nak kell lennie.

A halaiknak és az igényeiknek itt tudsz utánaolvasni, illetve a másik 2 forrást is olvasd el, ha ezt nem teszed meg, bele se kezdj.

[link]

Ha sikerült összerakni, hogy körülbelül mi az, amiben gondolkodsz, segítünk, hogyan-mennyi ami passzolna.

2016. febr. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a 2 szűrő együtt elviszi, használd mind a kettőt.
2016. febr. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Olyan halakat szeretnék bele amik bírják a kemény vizet, mert soproni vagyok, itt pedig elég kemény a víz. Guppi az biztos lesz, ès egy alga evő is. 5 guppi mellé még black molly, vagy gurámi jöhet? Bántani fogják a guppikat? Neont is szerettem volna mondjuk guppik helyett csak elvileg azoknak kicsi a hely :/ annak a kissebb fajta neonnak is? (Nemtudom a pontos nevét)
2016. febr. 5. 21:04
 6/9 A kérdező kommentje:
Valamint a fűtőt hány fokra kell állítani? Hogy minden halnak jo legyen?
2016. febr. 5. 21:06
 7/9 anonim ***** válasza:

A neonhalnak 10 fős raj és 80 cm hosszú akvárium kell. (Kisebb fajta neon? Különböző színeket tudok csak.)

A black mollynak 80 liter.

Az ancinak is 100 literre 1 hím+1 nőstény. Inkább kisebb cory fajtákat javaslom (NEM kék pajzsost)

A gurámik lehet, hogy csipkedni fogják a guppikat, arról nem is beszélve, hogy a kisebb fajoknak is kell az egész felső tér.

Ekkorába mehet: törpe morgógurámi, mézgurámi vagy törpe gurámi, 1-1 pár.

A vízhőfok a halak fajtájától függ, de olyan halakat szabad csak összeválogatni, aminek hasonlóak az igényei.

2016. febr. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon tetszenek a sügeres akváriumok is. Azoknak a vízkeménység megfelelő. Kisebb sügér fajtákból lehet összeválogatni?
2016. febr. 6. 15:13
 9/9 A kérdező kommentje:
Például jellow sügér, kékramirez, vagy törpe kakadusügér?
2016. febr. 6. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!