Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Érheti valamennyi természetes...

BRDragon kérdése:

Érheti valamennyi természetes fény is az akváriumot nappal, vagy csak a saját világítása érheti?

Figyelt kérdés
Átfogalmazhatnám úgy is a kérdést, hogy besötétített szobában érdemes tartani leengedett redőnyök mellett? Még ide tartozik hogy a saját 10 órás világítását mikor kezdjük meg? Reggel 8kor vagy elég délben?

2016. febr. 8. 08:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Érheti természetes fény, csak a közvetlen napfény ne érje, mert a zöld algák akkor nagyon elszaporodnak.
2016. febr. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kedvező fényviszonyok mellett nekem 4 akváriumból 3-nak egyáltalán nincs mesterséges világítása, szóval lehet, csak ne érje közvetlen napfény, egyrészt mert ellepnek az algák, másrészt túlságosan felmelegszik a víz.

Elég délben bekapcsolni a világítást.

2016. febr. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, hasznosak!

Tudtommal viszont az akváriumot célszerű a lehető legsötétebb helyre helyezni, ezért kérdeztem, hogy érdemes-e nappalra is besötétítve hagyni az ablakokokat, s csak a saját mesterséges világátását rákapcsolni napi 8-12 órára? (0,38Watt/liter reflektorozott)

Ha semmi más fényt nem kapna csak déltől este 10-ig a mesterséges világítását az jót tenne neki vagy rosszat?

2016. febr. 8. 11:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Én biztos nem sötétítenék be miatta, hacsak nem tűzne rá közvetlen napfény.

Nem hiszem, hogy sokat oszt vagy szoroz. Ezt inkább azért szokták mondani, mert a túl sok fény kedvez az algáknak.

2016. febr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mi napközben hétköznapokon melózunk így igazából simán hagyhatjuk besötétítve a nappalit, hétvégén meg TV-zéshez, laptopozáshoz is előnyösebb a sötétített szoba, így igazából mi választhatunk hogy besötétítve hagyjuk-e a szobát vagy ne. Így igazából az az igazi kérdés, hogy van-e igényük az akvárium lakóinak a természetes fényre is, vagy elég nekik / jobb nekik a napi 10 óra kizárólag mesterséges világítás? Azzal teszünk-e jobbat ha besötétítve hagyjuk a szobát, vagy azzal ha beengedünk nekik valamennyi természetes fényt is?
2016. febr. 8. 12:38
 6/7 anonim ***** válasza:
nem igénylik a természetes fényt. főleg h az év milliók alatt a fentről érkező fényt szokták meg, azt igénylik. A világítást én délután 1 körül indítom,h este lefekvésig tudjam nézni őket. a halaknak mindegy h reggel vagy délutn kapcosl be a lámpa, csak legyen rendszeres. időzítőt 2-3-4 ezer ft ért tudsz venni.
2016. febr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ, ezzel teljes mértékben és maradéktalanul megválaszoltad e témában minden kérdésemet. (Mondhatni erre a válaszra vártam, mégegyszer köszönöm!)
2016. febr. 8. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!