Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Diszkoszhalat, kongó lazacot,...

Diszkoszhalat, kongó lazacot, szellemkéshalat és sepregető garnélát lehet tartani egy akváriumban?

Figyelt kérdés

Egy 450 literes aksiba tenném őket. Mondjuk 4 diszkoszhal, 6 kongólazac, 2 szellemkéshal és 2 sepregető garnéla.

Tudom, hogy a diszkosz kényes a vízminőségre, de azt megtudnám oldani egy RO készülékkel + a szűrőkkel.



#akvárium #akvarisztika #diszkoszhal #szellemkéshal #kongó lazac #sepregetőgarnéla
2016. febr. 8. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
a késhal(meg talán a többi is)meg fogja enni a garnélákat
2016. febr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
elvileg lehet, de diszkoszt én szigorúan csak dél-amerikai halakkal tartanák. kongó lazac nem illik a képbe, sőt sztem zavarnák is aktív mozgásukkal a diszkoszt. A sepregető elég nagy, de egy 30 cm-es késhal ketté tépi. ro+ brutál külső szűrő alap a koszokhoz.
2016. febr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem tanácsolom.

A diszkosz nagyon társas, kellene 7-8 egyed, és 6-800 liter csak nekik.

A többiekről még szó sincs.

A szellemkéshal meg fogja enni azokat a lakókat, amelyekre mlretéből adóan képes.

2016. febr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A kongó lazac az nekem nagyon tetszik, ráadásul békés, sőt félénk hal. Szerintem megférne a diszkoszokkal. Tudom, hogy hosszú távon nem lennének meg, de nem is kapásból egy 30 centis szellemkéshalat fogok vásárolni, ahogyan diszkoszból sem fogok nagyokat venni. A sepregető garnéláim már most sem kicsik. Egyenlőre elég nekik a 450 liter, amúgy is szeretnék majd egy ennél is nagyobb akváriumot (csak hát egyenlőre az anyagiak nem engedik).
2016. febr. 8. 15:19
 5/10 anonim ***** válasza:
minek kérdezel ,ha már fejbe eldöntötted, az érvekkel szemben ellenérveket kreálsz...
2016. febr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A két késhal hülyére fogja szekálni egymást.

A kongólazac csak akkor békés, ha van belőle vagy 20. 6 röhögve tépi egymást, meg a többieket is.


A diszkosz az egy olyan sügérféle, ami csapatban érzi jól magát. A csapat az 6 halnál kezdődik. Nem háromnál, négynél vagy ötnél.

"ahogyan diszkoszból sem fogok nagyokat venni." Tipikus kezdő hiba. A kölyökdiszkoszok sokkal-sokkal érzékenyebbek és sokkal több foglalkozást, vízcserét, intenzívebb táplálást igényelnek az optimális fejlődéshez, mint teszem azt egy vörös karcsú díszmárna (mert nekem meg az úszkál az akváriumomban). Ráadásul a diszkosz, a fiatal diszkosz meg főleg, a NITRÁTra is érzékeny, márpedig nincs az az RO készülék vagy szűrő, ami azt neked megoldja. Amennyiben még nem volt diszkoszhalad, érdemesebb a nagyobbat venni.

Itt lenne érdemes olvasgatnod: [link]


"amúgy is szeretnék majd egy ennél is nagyobb akváriumot (csak hát egyenlőre az anyagiak nem engedik)."

Az élet azért remek, mert minden megtörténhet, és pont ezért szörnyű is. Tudjuk, hogy a legjobbat akarod a halaidnak, de könnyen adódhat olyan váratlan helyzet, amikor kisebb gondod is nagyobb lesz a halaknál vagy muszáj hozzányúlni a félretett pénzedhez.

Nálunk most ilyen az, hogy beteg a kutya (előreláthatólag 100.000Ft ki az ablakon).

2016. febr. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyon nem jó így.

Nem csak a késhal miatt, hanem azért mert ekkora akvárium csak 1 egyed számára elég, ráadásul a késhalak egymással szemben területvédőek, agresszívak.

Az, hogy a többi hallal mennyire tud összeszokni, az érdekes dolog, alapvetően nem agresszív, de ami lefér a száján (pl kongólazac) megeheti.

Ahhoz, hogy egy a kivitelezést jól meg tudd válósítani, kell minimum 1500-2000 liter a diszkoszok számát pedig 8-10 egyedre emelni.

2016. febr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez esetben lehet (sőt biztos), hogy kimarad a késhal. Diszkoszaim valóban nem voltak még, ez igaz. De tudom azt, hogy milyen egy kényes akváriumot fenntartani, mert tengeri akváriumom volt 6 éven keresztül.


Akkor másik kérdés. A jelenlegi 450-es aksiba (IDEIGLENESEN!) mennyi diszkoszt és kongólazacot lehetne tartani?

Technikai hátterem: 1 db AQUAEL UNIFILTER 1000 UV - belső szűrő

1 db AquaEl Unimax Profesional 500 külső szűrő

Egy RO készülék és egy áramlásgenerátor. (+ 1 fehérjelehabzó, de az nem fog kelleni)

2016. febr. 8. 17:35
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem 2 kis késhalam volt, aztán egyszer csak egy lett belőle. Ha megölte a párját akkor igencsak gyorsan tudja eltüntetni a nyomokat. Most legalább 15-20 centis, de hálistennek nem eszi a többi halat pedig van izzószemű lazac, fekete tetra, páncélosharcsák stb.(biztos elégedett a táppal)

A diszkoszhalról inkább lebeszélnélek.

2016. febr. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lényeg hogy neked is azt javaslom h 1 késhalat meg kevésbé igényes halakat tegyél, nagyokat meg akár kisebbeket is, megfelelő táplálással nem lesz gond, a késhal nagyon különleges csak sokat bújik, már évek óta megvan és talán csak néhány újszülött guppit szippantott be.
2016. febr. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!