Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fényigényű növényeket...

BRDragon kérdése:

Milyen fényigényű növényeket választhatok 0,38 Watt/liter reflektorozott fényhez?

Figyelt kérdés

Akvárium: Juwel Vision 180 (~80x35x55)

Fénycső: 2x35 Watt nappali T5 ~70cm reflektorozva lesz.


2x35/180 = 0,38 Watt/liter


Ez elég pl. intenzív fényigényő növényekhez, vagy örülhetek ha a közepes fényigényűek megmaradnak?


Érdemes az egyik nappali fénycsövet növényesre cserélni hasonló (vagy nagyobb) teljesítményre?



2016. febr. 8. 15:07
 1/2 elwera ***** válasza:
Elég magas az akváriumod, 55cm, ezért olyan nagyon nagy fényigényűek nem fognak megmaradni alatta. Pl a vizi hortenziát próbáld meg, a bacopa monnierit, a jávai mohát ha tetszik, vallisneriát, ezek közepes fényen elvannak. A víz tetejére mehet Limnobium laevigatum, vagy riccia ami ugyan fényigényes, de felül erősen süti a lámpa. Illetve ha beleteszel egy-két nagyobb kősziklát, annak a tetejére bátran ültethetsz fényigényes kis előtéri növényeket, pl Pogostemon helferi-t valahogy bele lehet ügyeskedni a szikla repedéseibe. Ha azok 10-20 cm-vel a lámpa alatt vannak, ott megmaradnak. Lejjebb, az árnyékos részekre, illetve a sarkokba lehet anubias nanát ültetni.
2016. febr. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, nagyon hasznos! Nem is reméltem hogy konkrét fajokat is ír valaki, gondoltam elég nekem annyi is ha arra választ kapok milyen erős fényigényre szűrjek növénykeresésnél. Így viszont sok időt spóroltál nekem, amiért külön köszönet jár.
2016. febr. 10. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!