Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakor jelent meg egy blackmo...

Darakor jelent meg egy blackmollyn ilyenkor mi a tehendö?

Figyelt kérdés

Ugyhalottam vizet felfüteni ès sot adagolni a vizbe!

Menyid °C fütsem a vizet?120L menyi kávéskanál sòt tegyek?


2016. febr. 9. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:

28C és 10 kávéskanál só.

(Nekem mondjuk ez nem használt. Bár abszolút nem vagyok vegyszerpárti, végső elkeseredésemben parakillt vettem, azzal tudtam megmenteni a szerencsésebbeket.)

2016. febr. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
azért nem használt mert 30 fokos víz kell. 10 literenként egy csapott kávéskanál só. egy pohárral merj ki vizet abba keverd el a sót és úgy öntsd vissza. én 3-4 nap múlva csinálnék egy 30-40% vízcserét,pótolva a sót. 1 hét és teljesen elmúlik,légy türelmes. És a végén is mehet egy 40% vízcsere ,h híguljon a só.
2016. febr. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

kép a halacskarol

[link]

[link]

Szerinted érdemes sozni futeni?menyi % hogy meggyogyul a hal?vagy vegyem ezt a vegyszert?

2016. febr. 9. 15:43
 4/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok: nem mertem megkockáztatni a 30C-ot, mert féltem, hogy akkor azért pusztulnak el a halak:(

Én már nem bíznék a sóban, de hát én jól megjártam. Csak egyszer volt darakórom, de összvissz 3 guppi maradt meg, 10 neon elpusztult:(

2016. febr. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem 60 sügérem lett darakóros mert túl hideg volt a cserevíz. 1 hét múlva egynek se volt baja. 30 fokot lazán kibírnak egy hétig, ezek trópusi halak, ha pontyról lenne szó akkor más lenne a helyzet. :)
2016. febr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A 10 kaveskanal so nemsok 120 L be?

Növények meg a algaevök elbirják?

2016. febr. 9. 17:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem. 10 literenként 1-et szoktak mondani, és gondolom, kb. 100 liter víz lehet az aksiban.
2016. febr. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!