Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat raknátok ebbe...

Milyen halakat raknátok ebbe a tengeri akváriumba?

Figyelt kérdés

1 db Akvárium - 1470 liter - 300x70x70

4 db Aqua Medic PVC átfolyó menetes rövid 32 mm

4 db Aqua Medic PVC túlfolyó 32 mm (hengeres)

4 db PVC T idom 32 mm

12 db PVC összekötő elem

6 m Ubbink tömlő (gégecső) zöldes 32 mm (1 1/4") - méterre ERŐSÍTETT

4 db AWA bilincs

288 l Akvárium egyedi - 8 mm-es üvegből

1 db EHEIM Compact+ szivattyú 5000 (2500-5000 l/h)

3 db JBL cső szürke 16/22 (méterre)

2 db Bubble Magus C7 fehérjefölöző (500-700 literig)

1 db SERA filtervatta 100 g

2 dm3 Szivacs egyedi alak

2.7 m2 Polifoam 10 mm hablemez akvárium alátét (m2)

4 db JK/Atman hőfokszabályzós fűtő 300 W

1 db RESUN hőmérő üveg RST-04 (vékony sárga)

3 db HAPPET JVP-102 áramoltató pumpa (5000 l/h)

2 db Odyssea QUAD T5 világítás (4x54W) 120/140 - TENGERI


2016. febr. 9. 19:50
 1/4 A kérdező kommentje:
Elnézést, ha sok a felesleges dolog, mindent le szerettem volna írni amit tudok, remélve, hogy ezzel megkönnyítem a dolgotokat. Teljesen ki szeretném használni az akváriumot, szóval annyi halat raknék bele amennyi belefér, de nincsenek ötleteim a párosításra. Legfőkébb nagy, látványos, színes halakra gondoltam.
2016. febr. 9. 19:52
 2/4 anonim ***** válasza:

ha kompetens személytől szeretnél választ akkor itt ez a csoport:

[link]


Az admin egy végtelenül segítőkész ember, aki tengeri akváriumok építésével, karbantartásával foglalkozik ,szóval nagyon képbe van.

2016. febr. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 elwera ***** válasza:

Az eheim pumpa már megvan?


Vettem egyszer egy Newa Jet NJ-1700 pumpát

Ez 32 Wattos - de túl erősnek bizonyult, ezerrel nyomja a vizet és emiatt nagyon csobog, másrészt meg van egy kis alapzaja is.


Mivel ez zavaró volt nekem, vettem eggyel gyengébbet, aminek állítható a sebessége, ez a Newa Jet NJ-1200

Nekem ez bevált. Picit lejjebb is szabályoztam, nem maxon megy. Fölösleges a víznek zubognia föl-le, elég ha normális tempóban csordogál. Nálam kb 2 méter magasan van az akváriumom teteje és egy gumicsövön fel tudja nyomni a vizet odáig, pedig csak 15 Wattos. Nem is fogyaszt sokat, és csendes is, ezért merném ajánlani, felnyomópumpának.


Mellé viszont kellenek mágnesen áramoltatók, amik a sodrást generálják az akváriumban. 2db 5ezer liter/órásat is be lehetne tenni kétoldalra szerintem.


Egy ekkora akváriumba elég sokféle halat lehet venni. Gondolom ajánlani fogják a sárga doktorhalat. Nekem is mindig ajánlgatták kisebb akváriumba is, csak én nem akartam olyat.


Mindenféle korallsügéreketis lehet mellé tenni.


Pseudochromisból is van szép nagy.

Pl ha itt nézed, nekem a felső kettő van:

Megférnek egymással, kisebb akváriumban is.

[link]

A felső, narancssárga-kék az nálam olyan 12 centis most, és a hosszú teste miatt, úgy úszik mint egy angolna. Mindenki azt mondja rá, hogy szép, gondolom mert színes és feltűnő. Talán azért is választottam anno.


A pink színű pseudochromis fridmani jóval kisebb, az csak olyan 8 centis max, és annak normális halformája van. Pici volt amikor vettem, a színe fogott meg először. De a viselkedése is cuki egyébként.


Az ilyen ...chromisok nem ugranak ki a nyitott akváriumból. Nálam 8 cm magas perem van és évek óta benne vannak.


Vehetsz nagy bohóchalat is, mellé egy piros quadricolor-t, amiben lakik, például.


Kék-zöld korallsügérekből is biztos fognak ajánlani egy csapatot, de azokra ügyelni kell, mert hiába könnyen tartható halnak mondják, ezek szállítás után képesek sokkot kapni és megdöglenek. Nálam volt, hogy az egyik megdöglött 1 órán belül. Szoktattam a vízhez, de talán megijedt és nem tudta feldolgozni az ijedtségét. Nem hiszem hogy a vízzel volt baj. A párja ott úszkál régóta, annak nem történt semmi baja. Ezeket a halakat nem ajánlanám úgy, hogy 4-esével, meg 8-asával, ahogy mondják. Szerintem jobb ha keveset veszel egyszerre, aztán ha vígan úszkálnak, akkor lehet többet belőlük.

2016. febr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 elwera ***** válasza:
Hja most vettem észre, hogy a felsorolásban ott van 3db 5ezer l/órás áramoltató. Az úgy rendben van.
2016. febr. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!