Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akvarisztikának melyik a...

Az akvarisztikának melyik a legnehezebb "műfaja"?

Figyelt kérdés

A tengeri akvárium, a diszkoszhalas, növényes esetleg a brakkvízi? Vagy valami más?

Melyikhez kell a legnagyobb szakértelem? Legyen itt szó technikai háttérről, a halak pontos ismeretéről, a víz biológiájáról... bármiről.



2016. febr. 11. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenhez
2016. febr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van, mindegyik. Van olyan része az összes ágnak ami hatalmas tudást igényel. Vannak brakkvízi , tengeri és édesvízi akvarisztikában is olyan halak amelyek szaporítása nagyon nehéz. Az akvaparasztokat pedig nem nevezném akvaristának, ők akvakertészek. Olyan növényeket tartanak életbe a víz alatt ami a természetbe esetleg csak árvíz esetén kerül víz alá. De nagy tudás kell, persze ahhoz is.
2016. febr. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A biológiai folyamatokkal minden esetben tisztában kell lenni.

Azon kívül meg szubjektív, kinek mi a nehéz.

Pl. egy tengeri akváriumban rengeteg speciális dologra kell odafigyelni, de ha már kitanultad, akkor az sem "nehéz". Legfeljebb a technikai háttér összetettebb.

Vagy sokaknak a kisebb akváriumok nagyobb kihívást jelentenek, mert azt mondják, nehezebb kialakítani benne a biológiai egyensúlyt. Nálunk a családban viszont több generációra visszamenően 30 literesek voltak, én is azzal kezdtem, és semmi "nehezet" nem látok benne.

2016. febr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 elwera ***** válasza:

Édesvizibe legkönnyebb árnyéktűrő növényeket tartani, pl anubias, cripto, gömbmoha. Ezek mintha műnövények lennének, annyira nincs semmi igényük.


Egy tengeri akváriumba, amiben kevés lágykorall van és néhány anemona, gorgonia, oda semmit nem kell adagolni, minden hülyének menne.


A brakkvizi nem sokban tér el az édesvizitől, csak annyi, hogy van benne só.


Édesvizi növényesben, CO2-s típusúban, amiben erős a világítás, szerintem nehéz kordában tartani az ecsetalgát. Tengeribe és a brakkvizibe viszont nincs ecset alga. Az szerintem már egy pozitívum.

2016. febr. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!