Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a legkönnyebben tarthat...

Melyik a legkönnyebben tartható tengeri hal?

Figyelt kérdés

2016. febr. 15. 07:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdesnek a bohóchal jó, több ismerősöm kezdte ezzel, nem volt vele gondja.
2016. febr. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is rá gondoltam. :)
2016. febr. 15. 15:22
 3/4 Kata-92 ***** válasza:
a bohóchal könnyen tartható, viszont anemóna (tengerirózsa) nélkül nem teljesen boldog. Nekem is van két bohóchal, és amióta van anemónájuk boldogabbak. Sokan mondják, hogy fogságban nem fontos, pedig igen. Viszont az anemóna meg inkább macerás, mint kényes, körbejárkál, ami csak, ha van korallod gáz, mert lecsalánozza, a lágy korallok közül vannak amik nem annyira kényesek. Doktorhalak sem kényesek, viszont azoknak nagy akvárium kell 200 liter minimum és kis méretűeket nézzél. Mekkora az akváriumod? enyém 250 teknikai tartállyal és 2 doktorhal 2 bohóc 1 anemóna és 2 korall van a helyén. Viszont, ha az anemóna megtalálja a helyét, akkor ott marad. A bohóchalak közül a közönségest vegyed, mert van amelyik kényes pl a fekete is
2016. febr. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem csak a bohóchalat könnyű tartani. A kék ördög (Pomacentrus caeruleus) és a király gramma (Gramma loretto)is könnyen tartható tengeri hal. Én egy 150 literes aksiba tartottam egy kék ördögöt, egy király grammát és 2 bohóchalat anemonával + egy csőféreg. Évekig elvoltak, méghozzá igen jól.
2016. febr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!