Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyit érhet egy használt...

Mennyit érhet egy használt akváriumi külső szűrő?

Figyelt kérdés

Van egy Sera fil 1300-as külső szűrőm. Kb 4 éve használom nagy megelégedéssel. Profilváltás miatt szeretném eladni és a megfelelő hirdetési oldalon meghirdetni.

Csak fogalmam sincs, hogy mennyit érhet. Valakinek van tippje?

A szűrő 4 éves, tengelye nem kopott. Teljesen jól működik, csak két apró hibája van: fejtömítést kell cserélni és az egyik szűrőpipa repedt, de nem ereszt. A hibás alkatrészeket 2-3eFt-ból vadi újra lehet cserélni.

1300l/h-s áramlást tud a szűrő, 240-450 literes akváriumhoz használható a leírása szerint. Leírása, doboza is megvan. Eredeti ára 34eFt volt. Szerintetek mennyit kérhetnék érte?


2010. márc. 30. 20:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Jobban jársz ha kicseréled te.Jobb pénzért el tudod adni.Tudod,ahogy a lakásoknál is.Érvelnek vele hogy ez meg az új és ezért ennyit kér.Ha ne mcsinálja meg a felújítást azt mondják a vevők h ez is meg az is szar ezért csak eggyit adok érte.Én a helyedbe kicserélném és ugy 15-18e ftot kérnék.Bár lehet hogy még ugy sem megy el.
2010. márc. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Rettentően csodálkoznék, hogyha 10e-nél drágábban elmenne úgy, hogy már te kicseréled benne amit kikell.


Mostmár rengeteg alternatíva van, főleg kínai cuccokból. Nem épp minőségi darabok, de egész jókat ki lehet fogni belőlük és akkor az jól működik, és olcsó.

2010. márc. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Persze, de ki akarna kínait venni, ha majdnem annyiért lehet német minőséget is?

Egyébként a kínaiból is a hasonló teljesítményű szűrők 25eFt körül kezdődnek.

Ami meg nekem van másik, kisebb teljesítményű, igaz hogy nem kínai, de 50 körül árulják.

De köszönöm a válaszokat, én is hasonló irányárban gondolkozom.

2010. márc. 31. 08:42
 4/14 A kérdező kommentje:

Időközben végignéztem az akvarista-n a hirdetéseket. Nagyjából fele ekkora teljesítményű szűrőket árulnak szintén használtan 10-12e környékén.

Hát nem tudom...

2010. márc. 31. 08:53
 5/14 anonim ***** válasza:
És nem kelnek el.Amugy ha jobban belegondolsz,vehetsz egy új suzukit vagy egy 4-5 éves opelt amivel már bajok vannak,melyiket vennéd meg?Én a suzukit.Főleg hogy nem kell már rá költenem vásárlás után,hogy kicseréljek ezt azt.Lehet hogy rossz példa volt,minden esetre,hirdetsd meg 15ért és még mindig mehetsz lejjebb.(1.válaszoló vagyok)
2010. márc. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én nem vennék Suzukit. Az hogy esetleg olajat, vagy fékbetétet kell cserélni az Opelban nekem még mindig jobban megérné.

Egyébként 15e-ért hol kapsz újonnan "Suzuki-szintű" 1300l/h-s 10l-es szűrőtérfogatú szűrőt? Mert ha van ilyen, én vevő lennék rá.

Egyébként úgy néz ki, 14,5e-ért máris sikerült eladnom.

2010. márc. 31. 13:41
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez az okfejtés még tök jó is lenne, ha a nagy gyártók termékei még minőséget képviselnének.


De már kb 8-10 éve a Sera, Eheim és még jópár, régen márkás gyártó ugyan azt a gagyi sz@r minőséget adja, mint bármelyik kínai koppintás. Csak 2x annyiba kerül.

2010. márc. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ez a világon mindenhol és mindenre így van, nem csak az akváriumi szűrők terén.

A legtöbb európai cég, akár a márkásak is, Kínában gyártatják, vagy rakatják össze a termékeiket az olcsó munkaerő miatt.

Tehát azt amit írtál a háztartási gépektől kezdve a szerszámgépeken át a mobiltelefonok nagy többségéig, az egyszerűbb használati tárgyakig, ruhákig mindenre igaz.


Egyébként azt had kérdezzem meg, hogy akkor Te milyen márkájú szűrőt vennél, ami szerinted nem "gagyi"?

2010. márc. 31. 15:01
 9/14 A kérdező kommentje:

Egyébként, ha már az Eheimet emlegetted, érdekes, hogy a termékeiket mindenhol nagy betűs "Made in Germany" felirattal reklámozzák. Persze ettől még lehet, hogy az adott szűrőt Kínában rakták össze, csak mondjuk Németországban csomagolták. Ezt nem tudom...

Mindenesetre különböző fórumokon nem nagyon látom, hogy nagyon panaszkodnának a "gagyiságra" annak ellenére, hogy duplájába kerül mondjuk egy Sera-nak, vagy négyszeresébe egy kínainak.


A JBL is német cég, de ennél tudom hogy a szűrőit Kínában rakják össze.

2010. márc. 31. 15:07
 10/14 A kérdező kommentje:

És még egy dolog, hogy jó 15 éve én nem nagyon emlékszem, hogy ennyiféle szűrő és ennyi márka lett volna, mint manapság.

Vízmelegítőből és levegőztetőből volt a magyar Hévíz meg esetleg szűrőkből a lengyel Aquaelekből pár típus. Külső szűrőt talán ha egy-két boltban lehetett kapni. Ilyen hogy Sera meg Eheim, jó ha prospektusokban láthattunk. Legalábbis én így emlékszem.

2010. márc. 31. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!