Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek ezek a fajok...

Szerintetek ezek a fajok ilyen arányban megfelelnek egy 100literes akváriumba? (most telepítenék egy akváriumot és szükségem lenne a tapsztaltak tanácsára)

Figyelt kérdés

Fajlista:

Trichogaster chuna - Mézgurámi: 1 pár

Neonhal: 10db

Atyopsis moluccensis - Sepregető garnéla: 4db

Neritina natalensis sp. Zebra - Afrikai zebracsiga: 3-4db

TÖRPE KARMOSBÉKA (HYMENOCHIRUS CURTIPES) : 3 db (a törpe karmosbéka opcionális lenne, nem tudom társítható e ezekkel a fajokkal)


Felszerelés:

Akvárium mérete: 80x35x40 (kb. 100 liter tényleges víztérf.)

szűrő: Sera fil bioactive 130 külső szűrő (vatta,szivacs siporax)

Fény: 18W Daylight + 18W Plant color (összesen 36W)

Aljzat: apró fekete akvárium kavics és homok 1:1 aránya



2016. febr. 20. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:
a karmosbékát én kihagynám milyen az a fekete akváriuma kavics, mekkora szemű? Én nem keverném a talajt,azonkívül jó. Még azzal tudnád tökéletessé tenni, ha lelágyítanád a vizet 10-12nk-ra.
2016. febr. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1-eshez nem igazán lehet sokkal többet hozzáfűzni.


Talán a technikai résznél van 1-2 észrevétel.

Pl a sera szűrőjét már régen néztem, de annak idején egy elmebeteg módon túlárazott valami volt, nem tudom most mennyiért vesztegetik, de más márkák közt is szétnézhetsz. (jbl, tetratec)


A másik a világítás, 0,36 w/l-hez kicsit indokolatlannak tartok egy növényes csövet.

Használhatóságban is, (ez egy alacsony fényerő, így se tarthatók fényigényes növények, tehát kicsit fölösleges)

meg színben is, (mert igaz, hogy sokan klasszikus felállásnak mondják, de őszintén szólva szerintem 1 növényes mellé 2 napfényes kell, hogy elnyomja azt az érdekes fura színét).


A másik a daylight... ha az is sera (daylight brilliant) az úgy nagyjából 1 nullával kerül többe, mint egy pontosan olyan tudással rendelkező no name fénycső.

2016. febr. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
márkákat nem szeretek ajánlani, de jogos amit az előző írt a seraról, nem csak a szűrő drága ,de az alkatrész is hozzá. ha nincs meg akkor én nem venném meg.
2016. febr. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget, akkor 3-4 hét múlva megveszem a halakat is. Ma indítom be a rendszert, várok egy hetet a növény telepítéssel, majd azután még 2-3 hetet a halakkal.

Középre szereztem egy igen szép red moor-t, arra szeretnék telepíteni valami zöldet (jávai moha esetleg?), lombkoronaként. A háttérbe pedig gyorsan növő növényfajokat, Anubiást és más kevésbé fényigényeset. Elől még nem tudom lesz e növény... szeretném meghagyni kiúszótérnek a neonoknak, van ötlet alacsony növésű, nem fényigényes típusra? Valamint kérdezném, hogy aljzatlakónak milyen halfajt ajánlanátok ezek mellé? Vagy ne telepítsek bele már semmilyen más halat, hogy ne terheljem le a vizet?

Az első válaszadónak mellékelem a linket a fekete bazalt akvárium aljzatról:

[link]

2016. febr. 21. 12:39
 5/5 anonim ***** válasza:
A bazaltnál még a kvarchomok is jobb. Növények nem igazán szeretik. Ha van rá keret akkor a jbl manado is jó lehet, de sima kvarchomok is megteszi. Én nem vennék már aljzatlakókat a garnélák mellé, legfeljebb helyettük.
2016. febr. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!