Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A növények mennyi ideig...

A növények mennyi ideig birják ki viz nélkül?

Figyelt kérdés
Most költözünk és az akváriumot nem tudom hogy szét szedjem e és a növényeket egy vizzel teli vödörbe vigyem át vagy hagyjam az akváriumba. Ezzel a vödörvizes dologgal az lenne a gáz hogy ha kihuzkodom a növényeket akkor az agyag (ez a táptalajom) elkeveredil/feljön a feketebazaltra és akkor moshatnám ki az aljzatot...

2016. febr. 21. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Az akváriumból a vizet mindenképpen le kell engedni, csak annyi maradhat, ami nedvesen tartja az aljzatot. Régebben azt javasolták, hogy újságpapírt kell a növényekre fektetni, ami magába szív valamennyi vizet és akkor az alatta levő növények kiszáradását megakadályozza. Nagyjából ugyanezt meg lehet tenni ha átlátszó műanyag fóliát terítesz rá újságpapír helyett. Fél napot-egy napot biztosan kibírnak a növények nagyobb károsodás nélkül.
2016. febr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 elwera ***** válasza:

A papírral való letakarás jó ötlet, vagy letakarhatod fóliával, folpackkal is. Lényeg, hogy a növényed párás környezetben maradjon.


A lakásban a fűtés miatt száraz a levegő, és ha csak a levegőn hagyod, a kilógó részek 2-3 óra alatt képesek úgy leszáradni, hogy nem tudod helyrehozni utána. Nekem volt olyan egyszer, hogy leszívtam a vizet és leszáradt pár növényem :D

2016. febr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm! Első válaszoló: gondolhattad volna hogy nem vízzel tele fogom furikázni az akváriumot :D
2016. febr. 21. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!