Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrő szívócsöve 3d...

Külső szűrő szívócsöve 3d háttér mögött hogyan?

Figyelt kérdés

Adott egy 112l-es akvárium, aminek a szűrését egy hydor professional 350-es külső szűrő végzi, melynek szívó csövét úgy oldottam meg, hogy a 3d hátteret kifúrtam (kb 5-6cm átmérő, beragasztottam egy rácsot, majd a háttér mögé közvetlenül a furathoz, beraktam a szűrő szívó ágát, az előszűrős véggel együtt.


Eredetileg pvc-vel közvetlenül akartam rácsatlakozni a furatra, tehát ez esetben csak a furaton keresztül tudott volna szívni a szűrő. Viszont amire nem gondoltam a jelenlegi megoldással, hogy a háttér két oldalán található szivacsnál (ami a halak háttér mögé úszását akadályozzák) megakad a vízben úszkáló "szennyeződés" jelentős része, mivel ott is van szívóhatás.


A kérdésem hogy ezzel mit tudok tenni, vagy hogy kéne orvosolni a problémát? Maradjon a mostani megoldás csak legyen a halak terében valami, ami előbb kiszűri a szennyet, mint a külső szűrő, vagy inkább közvetlenül csatlakozzon a furathoz a szívócső, hogy az csak a halak teréből szívja a vizet?


A válaszokat előre is köszönöm!



2016. febr. 21. 20:12
 1/3 elwera ***** válasza:

Tedd ki a halakat vízzel együtt egy műanyag hordóba, lógatsd be nekik a külső szűrőt.


Az akváriumot töröld szárazra, aztán a hátterét nyomd körbe vastagon FBS szilikonnal. Légmentesen zárjon a széle, hogy a halak ne tudjanak mögé kerülni és akkor kiveheted a szivacsokat.

2016. febr. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszod. Az igazat megvallva nem akartam beragasztani a hátteret, a könnyebb/alaposabb nagytakarítások valamint az esetleges átalakítások végett, így most is tapadókorongokkal rögzül a háttér az akvárium hátuljára. A másik, hogy van mindkét oldalt kb. 1-1.5cm hézag az üveg és a háttér oldala között, így nagyon sok szilikon kéne oda.
2016. febr. 21. 21:06
 3/3 elwera ***** válasza:
Akkor marad a szivacs. Legfeljebb ha nagyon koszos, kimosod.
2016. febr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!