Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe vagy mézgurámi? Melyiket...

Törpe vagy mézgurámi? Melyiket válasszam? Van viselkedésbeli különbség?

Figyelt kérdés
54 literes akváriumba szeretnék 1 pár törpe vagy mézgurámit, de nem tudom eldönteni melyiket. Más hal nem lesz benne, max néhány aljzatlakó (pl. páncélos harcsa vagy szívóharcsa). Ti melyiket választanátok?

2016. febr. 22. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Én törpet vennék, szebb is, meg a mezguraminal nagyobb korában hajlamos csipkedni a kisebb halakat, de ha nem társítasz mellé más halat, akkor ez nem fontos.
2016. febr. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Mézgurámi:"Félénk halak, dús növényzet szükséges nekik. Kisebb csapatban érzik legjobban magukat vagy párban tartva, de egyedül semmiképp se! Társhalak gyanánt békés és kisebb fajokat válasszunk, például talajlakó csíkhalakat, páncélosharcsákat, szívóharcsákat, vagy vízközti halakból akváriummérethez igazítva dániókat, razbórákat, békésebb márnákat, kisebb szivárványhalakat vagy biotópidegen lazacokat. "


A törpe enyhén territoriális viselkedésű.

Hogy melyik legyen, Te döntsd el, nem nekünk kell. :)

2016. febr. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak olyan nehéz dönteni. :) de valószínűleg mézgurámi lesz, mert beleszerettem egy példányba a boltban, akkor csak nőstényt kéne kerítenem neki. Ha párban vannak mindenképp lesznek utódok? Vagy valami speciális körülmény is kell hozzá?
2016. febr. 26. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!